Arınç'tan Zahid Akman açıklaması

Arınç'tan Zahid Akman açıklaması.10744
  • Giriş : 04.06.2009 / 20:07:00

Bülent Arınç, Esenboğa Havalimanı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Moldova'ya uğurladıktan sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman'ın istifasının istenip istenmediğiyle ilgili olarak, ''Bu konu üzerinde çok konuştuk. Geçenlerde de Reykavik'te bir basın toplantısı yaptım. Düşüncelerimi orada anlattım, bunlara ilave edecek herhangi bir konu yok'' dedi.

Bir gazetecinin ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın partiniz hakkında bir soruşturma başlattığına dair haberler çıktı, yurt dışında toplanan bağışlarla ilgili. Bu konuda bir değerlendirme yapar mısınız?'' sorusu üzerine Arınç, ''Nerede yayınlandı? Bu konuda hiçbir bilgim yok, bir şey söylemek durumunda değilim. Başka bir konu var mı?'' dedi.

Arınç, ''Sayın Zahid Akman ile sizin aranızda bir istifa et-etme ya da istifası istendi-istenmedi polemiği oluştu, yansımalar oldu. Siz Sayın Zahid Akman'ın istifasını istediniz mi?'' soruna ise, ''Bu konu üzerinde çok konuştuk. Geçenlerde de Reykavik'te bir basın toplantısı yaptım. Düşüncelerimi orada anlattım, bunlara ilave edecek herhangi bir konu yok. Her gün bunları konuşacak değiliz'' cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*