Arıtman'a göre keneler Saddam'ın

Arıtman'a göre keneler Saddam'ın.8272
  • Giriş : 28.06.2008 / 19:21:00
  • Güncelleme : 28.06.2008 / 19:07:04

CHP'li Arıtman, "Saddam döneminde virüslü keneler üretildi. İşgalden sonra kenelerin akıbeti belli değil. PKK'nın eline geçmiş olabilir" dedi.. İşte Arıtman'ın müthiş iddiaları:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'de can almaya devam eden ve devlete zirve yaptıran Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsü taşıyan kene için CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman çarpıcı iddialar ortaya attı. "Bir hekim olarak herkesi uyarmak görevim var. Söylediklerim komplo teorisi değil" diyen Arıtman, "Saddam kenelerinin nerede olduklarını öğrenmek istiyorum. Saddam döneminde laboratuvarlarda üretilen Kırım Kongo kenelerinin nerede olduklarını bilmek istiyorum" dedi. Arıtman'a göre, Saddam'ın bio kene ürettiği konusunda birçok bilimsel makale bulunuyor. Türkiye'de niye salgın çok Arıtman, SABAH'a, "Saddam döneminde bio terör dediğimiz bu keneler labaratuvarlarda üretildi. Onlar o dönem donduruldu. Tutuldukları yerden çıkarılmadı. Ama, ABD işgalinden sonra Türkiye'deki kene vakalarına bakın. Artış var" dedi.

PARAZİT ARTIYORSA

Yetkililerin, iklim değişikliğine dikkat çekerek, "Parazit sayısında artış var" dediklerine dikkat çeken Arıtman, "Ama kene niye artmış? Bio ajan denilen bu kene neden artmış" diye sordu. Sağlık Bakanı Akdağ ve Tarım Bakanı Mehdi Eker, önceki gün bir araya gelerek kene zirvesi yaptı. Toplantı sonrasında, bu tür kenelerin biyolojik silah olarak kullanılabileceğine dikkat çekildi. Ancak, Türkiye'de elde edilen bulguların biyolojik silah olduğu kanaati göstermediği vurgulandı.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious