Arkadaş katili 4 zanlı tutuklandı

  • Giriş : 12.12.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde, uyuşturucu hap aldıkları ileri sürülen 5 kişi arasında çıkan tartışmada öldürülen 17 yaşındaki gencin cinayet zanlıları yakalandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olay, İbrahimce Mahallesi Çardaktepe mevkiinde önceki gece saat 23.00 sıralarında meydana geldi. Arkadaşlar arasında çıkan tartışma sonrası, U.K., vücuduna aldığı tek bıçak darbesi ile öldürülmüştü. Olayın ardından kayıplara karışan ve katil zanlısı olduğu öne sürülen S.A., H.A., G.A. ile Y.S., polis tarafından yapılan geniş çaplı arama sonucu kısa sürede Edremit ilçesi Zeytinli Beldesi Dalyan mevkiinde kıskıvrak yakalandı. Ölen gencin yakınlarının linç girişiminde bulunabileceği endişesiyle akşam saatlerinde gizlice Edremit Adliyesi'ne getirilen cinayet zanlısı gençlerin, daha önceden de birçok suçtan arandıkları ortaya çıktı. Geç saatlere kadar süren sorgulamaların ardından U.K'yi tek bıçak darbesiyle öldürdüğü belirlenen G. A ile olay sırasında yanında bulunan diğer üç arkadaşı da çeşitli suçlardan tutuklanarak Burhaniye Kapalı Cezaevi'nde gönderildi. Adliye binasının arka kapısından çıkartıla şahıslardan bazıları, bu esnada basın mensuplarına saldırdı. Polis otosuna bindirilen şahıslar, küfürler yağdırarak kameralara el salladı.

Arkadaşları tarafından öldürülen 17 yaşındaki gencin ise bu gün öğle saatlerinde toprağa verileceği öğrenildi. Olayların büyümemesi için emniyet birimleri bazı bölgelerde güvenlik önlemlerini arttırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious