Arkadaş katiline 18 yıl hapis cezası!

Arkadaş katiline 18 yıl hapis cezası! .7028
  • Giriş : 28.11.2007 / 13:07:00

BURSA’da, birlikte alkol aldığı arkadaşlarından birini öldürüp, diğerini yaralayan 28 yaşındaki Vural Evran, toplam 18 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkez Osmangazi İlçesi Gülbahçe Mahallesi’nde geçen Mart ayında meydana gelen olayda, kahvehane işleten Vural Evran, birlikte alkol aldığı arkadaşları 25 yaşındaki İsmail Öztürk’ü öldürmüş, 25 yaşındaki Ali Daldaban’ı ise yaralamıştı. Olayın ardından yakalanan Evran, arkadaşlarının uyuşturucu almak için kendisinden zorla para almak istediklerini bu nedenle elini kana buladığını söylemişti.

Bursa 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, ‘ömür boyu hapis’ cezası istemiyle yargılanan Vural Evran, karar duruşmasında pişmanlık duyduğunu, istemeden arkadaş katili olduğunu söyledi. Evran, “İsmail ve Ali benim yakın arkadaşımdı. O gece işlettiğim kahvehanemde birlikte alkol aldık. Daha sonra gezdik. Sabaha karşı İsmail ve Ali uyuşturucu almak için benden para istedi. Tekliflerini kabul etmedim. Küfür edip bana saldırdılar. Tabancamı çektim. Havaya ateş ederken, gözüne kurşun isabet eden İsmail öldü, Ali ise kolundan yaralandı. Uyuşturucu parası istemeselerdi, elimi kana bulamazdım” dedi.

Mahkeme heyeti Vural Evran’a ‘Adam öldürmek’ suçundan 12 yıl, ‘Yaralamak’ suçundan ise 6 yıl 3 ay olmak üzere, toplam 18 yıl 3 ay ağır hapis cezası verdi.
Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious