Arkadaşının başını kesen caniye müebbet

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

İzmir'de geçen yıl arkadaşının başını keserek öldüren E.B'ye, canavarca adam öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanıklar E.B (25) ile M.Ç (26) katıldı. ''Canavarca adam öldürmek'' suçundan yargılanan E.B, duruşmada M.Ç'ın kendisine komplo kurduğu, uyuşturucu ilaç içirdiği ve olayı hatırlamadığı iddialarını yineledi.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti ise E.B.'e ''canavarca adam öldürmek'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, yağmaya teşebbüs suçundan ise 5 yıl hapis cezası verdi. Adam öldürmeye iştirak suçlamasıyla yargılanan M.Ç. ise 23 yıl hapisle cezalandırıldı.

Söz konusu olay 2005 yılının Aralık ayında Buca'nın Şirinyer Semti'nde inşaatta çalışan işçiler giriş katında başı olmayan bir erkek cesedi bulmasıyla meydana geldi.

Öldürülen kişinin alınan parmak izlerinden Yılmaz Kabakçı olduğu belirlendi. Polisin araştırması sonucunda önce E.B ve sonra M.Ç gözaltına alınmıştı. Polise verilen ifadede M.Ç'nin Kabakçı'nın kesik başıyla bir teksil atölyesine gittiği, haraç istediği kaydedildi.

M.Ç'nin ifadelerinde ise "E.B, bana cinayetten bir kaç gün önce Şirinyer ve Karabağlar'da bazı işadamlarından haraç almak için birini öldürüp kellesini koparmamız ve korkutmak için kullanmamız gerektiğini söyledi. Olay günü de akşam saat 22.00 sıralarında öldürülen Yılmaz Kabakçı ve E.B hep birlikte cinayetin işlendiği inşaata alkol alıp esrar içmeye gittik. Bir ara ben inşaattan dışarı çıktım. Geri döndüğümde korkunç manzarayı gördüm. E.B, Yılmaz'ı bıçaklayıp kafasını kesmiş ve bir torbaya koymuştu. 'Ne yaptın' diye sorduğumda, bana susmamı söyledi. Daha önce birini öldürüp kafasını keseceğini söylemişti. Ama bunun bir arkadaşımız olacağı aklıma gelmemişti." dediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious