Arnavutluk'ta parlemanto krizi

Arnavutluk'ta parlemanto krizi.7307
  • Giriş : 23.04.2009 / 16:23:00

Arnavutluk'ta yeni kimlik kartlarının ücretsiz dağıtılmasını isteyen ana muhalefet partisi konumundaki Sosyalist Parti, parlamento çalışmalarını boykot etme kararı aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Sosyalist Partisi parlamento grubu başkanı Valentina Leskay 28 Haziranda yapılacak genel seçimlerde sadece yeni kimlik kartları olan vatandaşların oy kullanabileceğini hatırlatarak, bu yüzden kimlik kartlarının ücretsiz dağıtılması gerektiğini aksi takdirde oy kullanma hakkının tehdit altında kalacağını bildirdi.

Ücret karşılığı verilmesi yüzünden ekonomik sıkıntı içindeki bir çok vatandaşın yeni kimlik kartlarını alamadığını ifade eden Leskay, bu kişilerin oy kullanamayacağını söyledi. Leskay, Sosyalist Parti parlamento grubu olarak kimlik kartlarının ücretsiz olarak dağıtılmasına kadar, parlamento çalışmalarını boykot etme kararı aldıklarını açıkladı.

İktidardaki Demokratik Partinin parlamento grubu başkanı Astrit Patozi ise Sosyalist Partisinin boykot kararını "genel seçimleri ertelemeye yönelik bir siyasi oyun" olarak değerlendirdi. Sosyalist Partinin seçimleri sabote etmeye çalıştığını ileri süren Patozi "Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Seçimler anayasanın hükmettiği şekilde ve zamanında yapılacaktır" dedi.

Arnavuluk'ta AB standartlarında hazırlanan yeni kimlik kartları vatandaşlara 10 Avro karşılığında dağıtılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*