Arnavutluk'taki Türk koleji öğrencileri, AP'yi ziyaret etti

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Arnavutluk'taki Turgut Özel Koleji öğrencileri, Avrupa Parlamentosu'ndan (AP) iki vekilin daveti üzerine parlamentoyu ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turgut Özal Koleji'nin öğrencileri ilk olarak AP'de ekonomi konularının konuşulduğu bir toplantıyı yakından takip etti. Toplantı bitiminde Arnavut öğrenciler, Alman vekil Hiltrud Breyer ile İngiliz vekil Sara Ludford tarafından kabul edildi. Breyer ve Ludford, Arnavut öğrencilerine Brüksel ile Arnavutluk arasındaki ilşikileri anlattı. İngiliz vekil Lutford, Arnavutluk'un hızlı adımlarla Avrupa Birliği (AB) üyeliğine doğru yaklaştığını kaydetti. Alman vekil Breyer, Arnavut öğrencilerine ülkelerinde rüşvet ve organize suç gibi sorunlar olduğunu ancak ülkenin AB'ye girmekle bu sorunları aşılabileceğini kaydetti.

Lutford, "Umarım sizler Arnavutluk'un geleceği olacaksınız. Birkaç yıl sonra bu parlamentonun salonunda sizleri görmek çok uzak birşey gibi görünmüyor. Arnavutluk'un yeni entelektüel bir nesile ihtiyacı vardır. Fırsat bu fırsat deyip kendinizi en iyi şekilde hazırlayın." dedi. Turgut Özal Koleji öğrencileri ise, Arnavutluk'ta yaşana son gelişmeleri ve ülke hakkındaki kendi görüşlerini vekillere iletti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious