Arsa şebekesine 'tokat' operasyonu

  • Giriş : 26.02.2007 / 00:00:00

Kayseri'de sahte belgelerle, bir başkasına ait arsaları satarak dolandırıcılık yapan 8 kişilik şebeke 'Tokat' adı verilen operasyonla çökertildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Melikgazi İlçe Jandarma Komutanlığı'nca yapılan ihbar ve istihbarat doğrultusunda arsa şebekesi için 'Tokat' adı verilen operasyon düzenlendi. Suç işlemek amacıyla kurulan ve liderliğini İ.A.'nın (32) yaptığı ve E.Ş (36), H.Ş (56), Y.A (37), Y.Ö (36), Ö.K (22), Y.Ö (33) ve O.K (58) isimli örgüt elemanlarından oluşan şebeke elemanları yakalandı.

Geçen yıl arsa tahsis belgesi ile arazi satışına izin verilmeye başlanılan Kayseri merkezdeki Eskişehir Bağları Gecekondu Önleme Bölgesi'nde arsa sahiplerinin haberi olmadan, arsa sahibi adına düzenlenen sahte kimlik ve içerik itibari ile yanıltıcı, azledilmiş vekaletnameler ve sahte belgeler (arsa tahsis belgesi, nüfus cüzdanı, vekaletname) kullanarak, aynı arsa ve binayı birden fazla kişiye satmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi.

Kayseri Sulh Ceza Mahkemesi'nden alınan arama kararları ile 8 ayrı noktada eş zamanlı olarak arama yapan jandarma, örgüt üyelerince suçtan elde ettikleri değerlendirilen 3 araç, 1 adet 9 milimetre çapında tabanca, 1 adet av tüfeği, 188 adet 9 milimetre tabanca fişeği, 113 adet av fişeği, 6 adet cep telefonu, 8 adet sim kartı, 8 adet arsa tahsis belgesi, 2 adet sahte nüfus cüzdanı ve çok sayıda mali belge ele geçirdi.

Olay ile ilgili incelemelerin devam ettiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious