Arsenal, Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilebilir

Arsenal, Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilebilir.10375
  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Arsenal’e, Belçika Birinci Lig takımlarından SK Beveren’e yaptığı gizli ödeme nedeniyle FİFA tarafından inceleme başlatıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FİFA) konuyla ilgili araştırma başlattığı, Arsenal’in SK Beveren’e yaptığı gizli ödemenin hangi maksatla yapıldığının ortaya çıkarılmaya çalışıldığı bildirildi.

Arsenal’den yapılan açıklamada ödemenin yapıldığı kabul edilirken,SK Beveren kulübüne yapılan ödeme dolayısıyla herhangi bir etkide bulunulmadığı ifade edildi. Arsenal sözcüsü yaptığı açıklamada, ’’Arsenal yaptığı ödemeyi kabul etmektedir, Ancak her ne surette olursa olsun Beveren’in yönetimi ve işletilmesiyle ilgili bir müdahelemiz olmamıştır. Sadece finansal krizde olan SK Beveren’e yardımda bulunduk’’ dedi.

FIFA Başkanı Sepp Blatter ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, olayı sonuna kadar araştıracaklarını belirtti. Arsenal’in FIFA kurallarını ihlal ettiğinin tespit edilmesi halinde Şampiyonlar Ligi’nden ihraç edilebileceği bildirildi. Arsenal ile SK Beveren arasında dostluk maçları oynamak ve futbolcu kiralama konularında anlaşma olduğu bildirilirken, İngiliz kulüp, şimdiye kadar maddi yardım yaptığı yönündeki iddiaları kabul etmiyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious