Arsenal Arda'yı istiyor!

Arsenal Arda'yı istiyor!.12067
  • Giriş : 28.02.2009 / 10:03:00

Arsenal Arda'nın transferi için her türlü fedakarlığın yapılmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde ortaya koyduğu futbolla tüm dünyayı kendine hayran bırakan Arda Turan, Bordeaux karşılaşmasıyla yıldızını iyice parlattı. Önceki gece oynanan mücadelede maçın adamı seçilen genç yıldız, performansıyla uzun süredir takibinde olduğu Arsenal teknik direktör Arsene Wenger'in iştahını iyice kabarttı.

Wenger'in kulüp yönetimiyle yaptığı görüşmede Arda'ya Arsenal formasını giydirmek için her türlü fedakarlığın yapılmasını istediği öğrenildi. İngiliz kulübünün yanı sıra İtalya'nın dev kulüpleri Milan ve Inter'in de transfer listesinde yer alan 22 yaşındaki futbolcuya FIFA ise övgüler yağdırdı.

ZEKASI İLERİ SEVİYEDE
FIFA'nın resmi internet sitesinde 'Turan: Yeni süper yıldız' başlığı ile yayınlanan yorumda, 'Boğaz'ın altın çocuğu' ifadeleri kullanıldı ve şu görüşlere yer verildi: 'Ali Sami Yen'de top ne zaman 22 yaşındaki futbolcunun ayağına gelse, farklı bir uğultu yükseliyor. Galatasaray taraftarının kuşkusuz en favori ismi Arda. Rakip top onun ayağındayken her zaman risk altında. Futbolun büyük bir tutku olduğu Türkiye'de yetişen Arda'nın çalımları, hızı, Futbol zekası ileri seviyede ve Galatasaraylı oyuncu dünyanın yeni yeteneklerinden birisi. Türkiye, 2010 Güney Afrika'da yer alması durumunda Arda'nın turnuvanın en önemli isimlerinden birisi olması bekleniyor.'

BEŞ ÜZERİNDEN BEŞKullanIcIlarIn yorumlarıyla katkı yaptığı yorum-haberde, Arda Turan yıldız oylamasında beş üzerinden beş yıldız aldı. FIFA Arda'nın yanı sıra Volkan Demirel ve Servet Çetin'in Türk Milli Takımı'nın en önemli kozları konumunda bulunduğunu da aktardı. Bu arada Galatasaray teknik direktörü Bülent Korkmaz'ın Başkan Adnan Polat'a Arda'nın kesinlikle bir Avrupa kulübüne verilmemesi gerektiğini söylediği ve yeni sezonda genç oyuncusunu takımın birinci kaptanı yapmaya hazırlandığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*