Arsız akü hırsızı meğerse gaziymiş

Arsız akü hırsızı meğerse gaziymiş.12214
  • Giriş : 15.02.2008 / 18:57:00

Antalya'da polis tarafından yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece 3 defa serbest bırakılan akü hırsızının gazi olduğu ve 700 YTL aylık aldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Akdeniz Sanayi Sitesi yakınında bir trafonun akülerini çalarken, güven timlerinde görevli tamirci kılığındaki polis tarafından suçüstü yakalanan gazi maaşı alan hırsız bu sefer tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Antalya'da Önleyici Hizmet Şube Müdürlüğü'ne bağlı güven timlerinde görevli polisler ve Fatih Polis Merkezi ekipleri tarafından 3 kez suçüstü yakalanan Sezgin Tunç (31), müşteki olmayınca çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

En son 2 hafta önce yakalanan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan şahıs, yine suçüstü yakalandı. Alınan bilgiye göre, Antalya Emniyeti Önleyici Hizmet Şube Müdürlüğü'ne bağlı güven timlerinde görevli, tamirci kılığındaki polis Sezgin Tunç'u Akdeniz Bulvarı'nda TEDAŞ'a ait trafoda bulunan 8 aküyü çalarken suçüstü yakaladı.

Yakalanan şahsın askerlik yaptığı sırada ayağından yaralandığı ve gazi unvanını alarak 700 YTL maaş aldığı ortaya çıktı. Polis ayrıca bu şahsın İstanbul ve Ankara'da 2 defa gasp, 3 defa da hırsızlık olayına karışarak sabıkalı olduğu belirlendi. İki ay içerisinde 3 defa yakalanmasına rağmen hepsinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan şahsın, daha önceki çaldığı akülerin de TEDAŞ'a ait olduğu tespit edildi. Bu şahsın 2 ay içerisinde TEDAŞ'a ait 3 trafodan 27 akü çaldığı belirlendi.

Şahıs, Fatih Polis Merkezi'ne getirilerek sorgulandıktan sonra hakkında 'kamu malını çalmak' suçundan hazırlanan dosya ile Antalya Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilen şahsın, çaldığı akülerinse TEDAŞ yetkililerine teslime dildiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious