Arslan: Yarbaz dönmezi tanımıyorum

Arslan: Yarbaz dönmezi tanımıyorum.11602
  • Giriş : 27.06.2009 / 17:13:00

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ali İhsan Arslan, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında yargılanan Yarbay Mustafa Dönmez'i hiç görmediğini ve tanımadığını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, Yarbay Dönmez'in dün mahkemede verdiği bazı ifadelerin, çeşitli medya organlarında yer aldığını hatırlattı. Yarbay Dönmez'in, kendisi ve ailesiyle ilgili mahkemede verdiği ifadeler olarak basında aktarılanların tamamının gerçek dışı olduğunu ifade eden Arslan, açıklamasında şunları kaydetti:

''Mustafa Dönmez'i hayatımda hiç görmedim ve tanımıyorum. Hiçbir münasebetle bizzat ve dolaylı olarak kendisi ile hiçbir ilişkim olmamıştır. Sapanca'daki evime bir kilometre uzaklıkta evinin bulunduğunu, yargılama süreci başladıktan sonra öğrendim. Rastlantı sonucu da olsa hiçbir mekanda da birlikte olmadım. Bir Ordu mensubunun sivil bir kişiden birçok defa tehdit alması, hiçbir şey yapmaması, yargıya başvurmaması ve bunun aylar sonra mahkemeye açıklanmasının gerçek bir yanı ve inandırıcılığı yoktur.

Gerçeğe aykırı ve asılsız beyanlarla kurgulanan bir düzen içerisine şahsım konulmaya çalışılmaktadır. Bu uydurma beyanların planlı ve kasıtlı olduğu ortadadır. Yasaya aykırı bir iş ve işlemimin olduğunu iddia eden varsa, dedikodu değil gereğini yapmak durumundadır. Aksi halde müfteri olur.''

Arslan, kendisine yapılan suçlamalara karşı her türlü cezai ve hukuki yasal yollara başvuru hakkını saklı tutuğunu ve bu haklarını kullanacağını da bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*