Arslan'ın babası; 2Olayın başörtüsü ile ilgisi yok'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Danıştay 2. Dairesi'nde 5 kişiyi silahla yaralayan avukat Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan, "Oğlum vatanını milletini seven biriydi. Böyle bir olayı gerçekleştirmiş olabileceğine inanmıyorum." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Elazığ'ın Doğukent Mahallesi 18. Sokak'ta ikamet eden Arslan ailesinin evinde matem havası yaşanıyor. Olayın televizyon kanallarında görülmesinin ardından Arslan aile de büyük bir şok yaşadı.

Oğlunun hiçbir siyasi oluşum ya da terör örgütü ile bir bağlantısı bulunmadığını belirten baba Arslan, "Üzücü bir olay hiç kimsenin tasvip etmeyeceği bir hadise. Ben devlet memuruyum görevde iken duydum. Hala haberleri dinleyebilmiş değilim. Görev alanımdan yeni döndüm. Olayın ne olduğunu bilmiyorum ama oğlum böyle bir şey yapabilecek yapıda olmayan bir insan." şeklinde konuştu.

Oğlunu aradığını ancak görüşemediğini ifade eden Arslan, şunları kaydetti: "Acaba işin içerisinde iş mi var. Perde arkasında ülkeyi karıştırmak isteyen güçler mi var? Emperyalist güçlerin oyunu olabileceğini düşünüyorum."

Olayın Danıştay'ın vermiş olduğu başörtüsü kararı ile bir ilgisinin olup olmadığı yönündeki bir soruya ise Arslan, "Hayır kesinlikle bir ilgisi yok. Ülkeyi karıştırmak isteyenler bu şekilde bir giriş yapmak istiyor olabilirler." şeklinde yanıt verdi.

Aile olarak bu memleketi seven insanlar olduklarının altını çizen Arslan, oğlu ile en son 3 gün önce telefon ile görüştüklerini söyledi.

Oğlunun sık sık Elazığ'a geldiğini belirten Arslan, 2-3 ay önce de kendilerini ziyaret geldiğini anlattı. Arslan ailesinin bulunduğu sokağın sakinleri de ailenin son derece saygın ve iyi ir aile olduğunu ifade ederek, "15 yıldır bu mahallede oturuyorlar. Şimdiye kadar bir olumsuzluklarını duymadık. Çok iyi insanlar. Alparslan da zaman zaman gelip ailesini ziyaret ediyordu." diye konuştu.

Olayı duyan Arslan ailesinin yakınları ile aileye geçmiş olsun dileklerinde bulunmak için evlerine akın etti. Baba İdris Arslan, oğlu ile ilgili bilgi almak üzere Ankara'ya gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious