Artan kazalar emniyeti harekete geçirdi

Artan  kazalar emniyeti harekete geçirdi.12386
  • Giriş : 13.11.2006 / 00:00:00

Malatya'da özellikle çevre yolu üzerinde meydana gelen kazaların artış göstermesi emniyeti harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son dönemlerde çevre yolu üzerinde meydana gelen kazalarda 6 kişi hayatını kaybederken onlarca kişi yaralandı. Çevre yolu üzerinde sadece bir üst geçit bulunuyor, trafik ışıkları ise yalnızca kavşaklarda bulunuyor, bu durum da yolun karşısına geçmek isteyenler için büyük tehlike oluşturuyor. Özellikle yaşlılar, karşıya geçmeye çalışırken, geçirdikleri trafik kazalarında hayatlarını kaybediyor. Trafik kazalarındaki bu artış, polisi hareke geçirdi. Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, özellikle belirli noktalarda artış gösteren trafik kazalarının önüne geçmek için her türlü tedbirin alınacağını kaydetti. Çevre yolu üzerinde yaşanan kazaların büyük bir kısmının aşırı hız nedeniyle meydana geldiğini ifade eden Kahya, vatandaşların trafik kurallarına uymalarını istedi.

Çevre yolunda radarla hız kontrollerinin sıklaştırılacağını belirten Kahya, aşırı hıza müsaade etmeyeceklerini söyledi. Kahya, şunları kaydetti: "Malatya'da son haftalarda özellikle belirli noktalarda artış gösteren trafik kazalarına baktığımızda, kazaların genelde aşırı hızdan kaynaklandığını görüyoruz. Çevre yolunun kent merkezi içinde kalan bölümünde radar uygulamasını daha yoğun hale getirerek, sürücülerin 60 kilometrenin üzerine çıkmamasını sağlamaya çalışacağız. Bunları yaparken vatandaşların da trafik konusunda daha duyarlı olması gerekir. Çünkü, sadece polis gücüyle ve cezalarla zararların önüne geçemezsiniz."

Çevre Yolu Niyazi Mısri Camii önü ile Turgut Özal Koleji önünde meydana gelen kazalara çözüm olarak ise yayalar için yapılacak alt ve üst geçitler gösteriliyor. Özel Turgut Özal Koleji öğretmeni okulların açıldığı hafta kaza geçirmiş ve uzun süre yoğun bakımda kalmıştı. Öğrencilerin karşıdan karşıya geçmek zorunda kaldığı bu yere bir üst geçit için yapılması için belediyeye yapılan başvurulaür sonuçsuz kalmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious