Arthur Zico'dan itiraf gibi sözler

Arthur Zico'dan itiraf gibi sözler.13073
  • Giriş : 19.06.2009 / 22:35:00

Rus Sport-Ekspress gazetesine konuşan Brezilyalı hoca daha önce çalıştırdığı Fenerbahçe takımıyla ilgili eski anılarını paylaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rusya'nın CSKA Moskova Futbol takımının Brezilyalı Teknik Direktörü Arthur Zico, Fenerbahçe Futbol takımı sayesinde Avrupa'yı keşfettiğini belirterek, "Özellikle Fenerbahçe benim tüm Avrupa kapılarımı açtı.

İtiraf etmem gerekiyor ki Türkiye'de edindiğim tecrübe bugünkü çalışmalarıma çok yardımcı oluyor." dedi.

Rus Sport-Ekspress gazetesine özel konuşan Brezilyalı hoca daha önce çalıştırdığı Türk Fenerbahçe takımıyla ilgili eski anılarını paylaştı. Japonya'dan sonra Türkiye'de çalıştığı yıllarda çok tecrübe edindiğini anlatan Zico, "Japonya'dan sonra Fenerbahçe ile çalışma fırsatı ortaya çıktı. Ben Türkiye'de bir takım teknik direktörü ününe kavuştum." diye konuştu.

TÜRK OYUNCULAR TAKTİK ANTRENMAN YERİNE, TOPLA OYNAMAYI SEVER

Zico, her ülkenin kendi Futbol kültürünün olduğunu savunarak, Türk futbolcularını fazla disiplinli olmamakla eleştirdi. Zico, "Her ülkedeki teknik direktörlük çalışmalarında ulusal kültüre bağlı özellikler var.

İnsanların karakterlerini ve alışkanlıklarını iyi bilmek gerekir. Bu durumda onları yönetmeyi başarabilirsiniz. Ama bu da göründüğü gibi kolay değil. Örneğin Türkiye'de tıpkı Brezilya'da olduğu gibi futbolcular topla uğraşmayı, eğlenmeyi çok sever.

Fakat Türk futbolcular taktik antremanları, yeşil sahada doğru pozisyounu anlatacak antreman çalışmalarını sevmez. Ruslar ise bu konuda daha disiplinli." dedi.

F.BAHÇE'DEN ETİK VE PROFESYONEL NEDENLERLE AYRILDIM

Zico, mülakatında Fenerbahçe'den ayrılma gerekçesini de anlattı. Brezilyalı çalıştırıcı, Fenerbahçe'den etik ve profesyonel nedenlerden dolayı ayrıldığını belirterek, şöyle konuştu;

''Benim kendi teknik direktör kadrom var. Dolayısıyla ben bu kadromla çalışmaya devam etmekten yanayım. Fenerbahçe yönetimi ise bu konuda farklı düşünüyordu, bu yüzden de yollarımızı ayırdık. Kendine ve değerlerine güvenen her teknik adamın yapması gerekeni yaptım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*