Artık bu radyoyu dinleyeceksiniz!

Artık bu radyoyu dinleyeceksiniz!.42372
  • Giriş : 24.11.2007 / 22:36:00
  • Güncelleme : 24.11.2007 / 22:40:48

Eğer iyi bir radyo dinleyicisiyseniz, bu haberi okumanızı öneririz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erhan Güleryüz, albüm beklerken karşımıza radyo ve televizyon programıyla çıktı. Güleryüz, bundan böyle her pazartesi Dünya Radyo’da, her cuma akşamı da TRT ekranlarında sevenleriyle buluşacak.

Ülkemizde müziği seviyeli ve kaliteli bir şekilde yapmaya çalışan gruplardan Ayna’nın solisti Erhan Güleryüz şu günlerde bambaşka uğraşlar içinde. Yanlış anlamayın, müziği ve şiiri bırakmış değil. Ama bu kabiliyetlerini besleyecek yeni kulvarlara yelken açmış. Herkes Ayna’nın Güleryüz’ünden yeni albüm beklerken, o radyo ve televizyon programlarıyla çıktı karşımıza. Güleryüz, önce Dünya Radyo’da, ardından da TRT ekranlarında müzik programı yapmaya başladı. Aynı dönemde başlayan iki yapımda iki farklı kişi olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim Dünya Radyo’daki programına kostüm giymeden, makyaj yapmadan gitarını alıp çıkıyor ve dinleyicileriyle telefonla sohbet etme imkanı buluyor. TRT’deki programı ise biraz daha farklı. Genelde müzik çevresinden tanıdığımız isimlerle canlı olarak şarkılar söylüyor, hoş sohbetler ediyor. “Çok enerjik, süratli ve konuşkan bir adam değilim aslında.” diyerek söze başlıyor ve Dünya Radyo Müdürü Yusuf Kulaksız’ın büyük uğraşlarıyla radyoculuğa soyunduğunu anlatıyor. Henüz iki hafta olmasına rağmen yıllardır bu işi yapıyormuş gibi sevmeye başlamış.

Birçok özel ve popüler kanal varken neden TRT’de program yapmayı tercih ettiğini sorduğumuzda Güleryüz, TRT’nin rahatlıkla sırtını dayayabileceği kültür yapısına sahip olduğunu söylüyor ve diğer kanalları seyrederken televizyondan soğuduğunu ekliyor. Bu kadar üretken bir yapıdayken albümlerin seyrek geldiğini hatırlatıyoruz. Birçok müzisyenin düşündüğü gibi Güleryüz de günümüzde albüm yapmanın hiçbir cazibesi kalmadığına inanıyor. Ayna’nın şu an halihazırda bir albümlük malzemesi hazır. Ama Güleryüz ne zaman çıkacağı noktasında kesin bir şey söylemiyor. Yazdığı şiir kitapları, grubuyla verdiği konserleri, TV ve radyo programlarıyla zaten bir şekilde hayatın içinde. Hep düzgün üretimler yaparak gelecekte içinin huzurlu olmasını istiyor. Dolayısıyla da hiçbir şey yapmadan bile iyi model olunabileceğini düşünüyor. “En azından gençlere kötü örnek olmadığımızı biliyorum.” demenin huzurunu yaşıyor. Erhan Güleryüz, artık her pazartesi Dünya Radyo’da 17.00-19.00 saatleri arasında ‘Ayna’ ile, her cuma günü ise TRT-İNT ekranlarında 21.30’da ‘Aynadan Yansıyanlar’ ile sevenleriyle buluşuyor.

Bir ömür aç kalırım yine de yarışma programlarına jüri olmam

‘Yarışmamızın jürisi olur musun?’ tekliflerini o tür yarışmaları tasvip etmediğim için kabul etmedim. Üç kuruş için hayatımı niye çöpün içine atayım? Bir ömür aç kalırım; ama yine de yapmam. Değer verdiğimiz birçok büyüğümüz bunlara alet oluyor ve ben utanarak seyrediyorum. Farkında değiller; ama bir insanı sevip sayma, o insana güvenme imkanımızı elimizden alıyorlar.

İleride roman ve öykü kitabı yazacağım

Albümümüzü önümüzdeki aylarda çıkarmayı planlıyoruz. En son STV’de yayınlanan ‘Hakkını Helal Et’ dizisinin müzikleriyle uğraştım. İlerleyen zamanda yazıyla ilgilenmek istiyorum. Ama bunun için daha çok okumam gerekiyor. Yazmak için cahil cesareti olmalı. Ben ne cahilim ne de cesurum. İyinin ne olduğunu biliyorsanız onların arasında aynı sofraya nasıl oturacağınızı bilmeniz lazım. Günün birinde roman veya öykü yazmak istiyorum. Projelerimin kimseye zarar vermesini istemiyorum dolayısıyla kendimi daha çok sevecek işe imza atmak istiyorum.

DİLEK GÜRAY

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious