Artık dizi film ihraç ediyoruz

Artık dizi film ihraç ediyoruz.13057
  • Giriş : 22.02.2008 / 16:18:00

Arap ülkelerinde izlenme rekoru kıran Türk dizileri...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Reytingli dizilerimiz önce Japonya ve Yunanistan'a ihraç oldu. Şimdi ise Arap kanalları "Ihlamurlar Altında"yı yayına soktu. Dizi çok sevildi.Özel kanallar yıllar önce bizleri Brezilya dizileri ile tanıştırmıştı.

Daha sonra sektör gelişince yerli diziler furyası başladı. Şimdi kanallarda 50-60 civarında Türk dizisi oynuyor. Bu dizilerin bazıları yurtdışında bile üne kavuştu. Üstelik bazı diziler yurtdışındaki ülkelere de satılır oldu. İlk dizilerimizden biri "Çocuklar Duymasın". Dizi Japonya'ya gönderildi ve büyük ilgi gördü.

Bir diğer dizi de "Yabancı Damat". Bu dizi de Yunanistan'da yayınlandı ve reyting rekorları kırdı. Şimdi de Türk dizilerine Arap kanallarından yoğun ilgi gelmeye başladı. Dubai'de yayınlanan MBC kanalı bir süre önce "Çemberimde Gül Oya" dizisini yayınlamış ve izlenme oranlarında ülke çapında rekora ulaşmıştı.

Aynı kanal şimdi de ikinci Türk dizisi olarak "Ihlamurlar Altında"yı izleyicisiyle tanıştırdı. Bu dizi de ilk haftasından büyük ilgi gördü. Arapça dublajıyla yayınlanan dizi, kanalın prime time olarak adlandırılan yayın saatinde ekranlara geliyor.


BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious