Artık gözler Başbakan Erdoğan ve AKP yönetiminde!

Artık gözler Başbakan Erdoğan ve AKP yönetiminde!.9284
  • Giriş : 12.08.2007 / 15:52:00

Tüm gözler Başbakan Erdoğan ve AKP yönetimine çevrildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Seçim sürecinde nasıl bir strateji izleyeceği ve aday ya da adaylarının kim olacağı hakkında şimdiye kadar bir açıklama yapmayan AKP’nin, yarın Bakanlar Kurulu Toplantısı ardından da MYK’da önemli kararlar alması bekleniyor. Toplantılardan hükümet kurma sürecine ilişkin takvim de netleşecek. Erdoğan’ın bu konulardaki kararları Salı günkü TBMM Grup toplantısında açıklayabileceği bildirildi.

Meclis Başkanlık Divanı’nın oluşmasının ardından başlayan 11. Cumhurbaşkanı seçim sürecinde geri sayım devam ediyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimi takviminin belli olmasıyla birlikte tüm gözler Başbakan Erdoğan ve AKP yönetimine çevrildi. AKP Yönetimi'nin Cumhurbaşkanı seçim süreci ile ilgili kararlarını Salı günü yapılacak TBMM Grup toplantısında açıklayabileceği bildirildi.

Seçim sürecinde nasıl bir strateji izleyeceği ve aday ya da adaylarının kim olacağı hakkında şimdiye kadar bir açıklama yapmayan AKP’nin yarın Bakanlar Kurulu toplantısı ardından toplanacak olan MYK’da önemli kararlar alması bekleniyor. Toplantılardan hükümet kurma sürecine ilişkin takvim de netleşecek.

Cumhurbaşkanı Sezer’e istifası sunulan 59. Hükümetin mevcut bakanlarla yarın son toplantısı yapacağı belirtiliyor. Toplantıda ayrıca başta Ankara olmak üzere Türkiye’nin yaşadığı su ve kuraklık sorunun da tüm boyutları ele alınabileceği kaydediliyor.

Bakanlar Kurulu’nun bir önceki toplantısına milletvekili seçimlerinde aday olmayan Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Abdüllatif Şener ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun yurtdışında oldukları gerekçesiyle katılmamıştı. Şener ve Coşkun’un da toplantıya katılacakları bildirildi.

SALI GÜNÜ AÇIKLANACAK

Başbakan Erdoğan, Bakanlar Kurulu’nun ardından AKP Genel Merkezi’nde MYK’yı toplayacak. Toplantıda 60. hükümet kurma sürecine ilişkin takvim ve ayrıntılar netleşecek. Cumhurbaşkanı seçim sürecinde AKP’nin nasıl bir yol izleyeceği ve aday ya da adayların kim olacağı da bu toplantıda kesinlik kazanacak. MYK’da kesin bir karar alınması durumuna Erdoğan’ın kararı Salı günü düzenlenecek AKP Grup toplantısında açıklayacağı bildirildi. Nisan ayındaki Cumhurbaşkanı seçimsürecinde Erdoğan, Abdulah Gül’ün adaylığını yine grup toplantısında açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious