Artık hava da parayla

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Hava kirliliğinde sınırları aşan Denizli'de açılan Oksijen Market'te, isteyenler 10 dakikası 5 YTL'den oksijen teneffüs edebiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Denizli Belediyesi Sanat Merkezi'nde bir ay önce açılan markette, 10 dakikasına 5 YTL verilerek oksijen alınabiliyor. Limon, vanilya, yasemin, lavanta, yeşil elma, ökaliptüs, bergamot, portakal, gül ve ananas aromalarının katıldığı oksijen gazları gün geçtikçe daha çok ilgi görüyor. Oksijen içindeki meyve aromalarının insan vücuduna çeşitli faydaları olduğunu söyleyen market yetkilileri, konsantrasyonu arttıran, zihin açıklığı sağlayan ve enerji dengesini düzenleyen ökaliptüs aromalı oksijenin en çok tercih edilen olduğunu dile getiriyor.

Son zamanlarda iyice artan hava kirliliği dolayısıyla oksijen sistemlerini Denizli'ye getirmeyi düşündüklerini anlatan Oksijen Market yetkilisi Mustafa Ertürk, çok ilgi gördüğünü söyledi. Belediye Sanat Merkezi'ni, şehir merkezinde ve insanların devamlı gelip geçtiği bir yer olması sebebiyle tercih ettiklerini belirten Ertürk, müşterilerine yüzde 98 oranında oksijen, yüzde 2 oranında ise meyve aroması verdiklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious