Artık insanca yasamak istiyorum

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

Diyarbakır Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı 8-18 yaş kız çocukları ve 18 yaş altı suça karışmış kız Çocukları Yurdu'nda barınan 17 yaşındaki E.İ., ibret hikayesini gözyaşları arasında anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Annesinin kendisini 12 yaşında bir çocukken köydeki erkeklere pazarladığını, 13 yaşında ise 40 yaşında bir adamla yaşamak zorunda bırakıldığı anlatan E.İ., 'Çocukluk çağlarımda çok yıpratıldım, çok horlandım, gururum incindi. Artık insanca yaşamak istiyorum' diye haykırdı.

Şırnak'ın Cizre İlçesi'ne bağlı Gümüşyazı köyünde daha 12 yaşındayken fuhuş yaparak geçimini sağlayan annesi tarafından önce köy halkından Mehmet adında bir adama, daha sonra köydeki birçok kişiye para karşılığı satıldığını ileri süren E.İ., bu durumdan amcası M.İ.'nin de faydalanarak kendisine tecavüz ettiğini iddia etti. E.İ., daha sonra sonra 13 yaşındayken başlık parası alınarak Adana'nın Ceyhan İlçesinde 40 yaşındaki Muhittin Esenboğa adlı bir adamla zorla imam nikahıyla evlendirildiğini söyledi. Kocası ve akrabaları tarafından günde 8-10 erkeğe zorla pazarlandığını dile getiren E.İ., 65 yaşındaki kayınpederinin de tecavüzüne uğradıktan sonra Cizre'de bulunan ailesinin yanına kaçtığını söyleyerek, başından geçenleri şu sözlerle anlattı:

'Ancak, ailem beni döverek tekrar göndermeye kalktı. Ben de bir kamyonla sınırdan Irak'a geçtim. Irak polisi tarafından sınır dışı edildim. Ailem, beni tekrar kocamın yanına yolladı. Kaçıp polise sığındım. Polislere, yanlış olarak, kimsesiz olduğumu söyleyince Osmaniye Huzurevi'ne gönderildim.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious