Artık o hesabı bırakın

Artık o hesabı bırakın.11269
  • Giriş : 18.10.2008 / 20:09:00

Başbakan Erdoğan, milli meselelerde iktidar ve muhalefetin bir olması gerektiğini belirterek küresel kriz nedeniyle hükümete vurmak isteyenmesine tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, farklı düşüncelerin,anlayışların mensubu olunabileceğini, milli meselelerde iktidarı ve muhalefetiyle bütün olunması gerektiğini ifade ederek, ''İşte şu anda küresel ekonomik krizde olduğu gibi 'acaba biz iktidara nasıl vururuz da onu düşürürüz' hesabını bırakın'' dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Ahmet Aytar Spor Salonu'nda yapılan Merkez İlçe 3. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, verdikleri sözleri tuttuklarını ifade ederek, yaptıkları icraatı anlattı.

TOKİ konutlarının yapıldığını, yeni projelere imza attıklarını anlatan Erdoğan, doğalgazı olmayan il kalmayacağını söyledi. Elazığ'a yeni yatırımlarını gerçekleştiğini ve devamının geleceğini kaydeden Erdoğan, şöyle konuştu:

''Olmaz denilenlerin pek çoğu artık oldu. Buradan bir şeyi ilan etmek istiyorum. O da şu; bizimle birileri yarışmak istiyor. Ama bizim ile yarışmak isteyenler demokrasi içinde yarışsın.

Bizimle yarışmak isteyenler, hukuk içinde yarışsınlar. Hukuk dışı, demokrasi dışı, ahlak dışı işlerle uğraşmak yerine kendilerini işte bu yeni siyaset anlayışına uygun olarak yenilemenin yollarını arasınlar. AK Parti Türk siyasetini getirdiği o yeni anlayışı aslında herkes ile paylaşmak istiyor.

Milli meselelerde iktidarıyla muhalefeti ile bütün olmamız lazım. Farklı düşüncelerin, farklı anlayışların mensubu olabiliriz...

İşte şu anda küresel ekonomik krizde olduğu gibi 'acaba biz iktidara nasıl vururuz da onu düşürürüz' hesabını bırakın. Eğer bir çözüm önerin varsa, bunu söyle. Sivil toplum örgütlerine de aynı şeyi söylüyorum, varsa bir çözüm öneriniz varsa onu söyleyin. Ama eğer kalkıp, 'yok ABD şu kadar dolar verdi, Almanya, İngiltere şu kadar verdi' diyorsan, kusura bakma bizim öyle verecek paramız yok. Bunu da açık söylüyorum, kusura bakmayın. Biz, kendi gücümüz içinde bugüne kadar mali disiplin içinde yürüdük, buraya geldik, şimdi de aynı disiplin içinde yolumuza devam edeceğiz.''

-''BİZ NAYLON BANKALAR ÜRETMEDİK''-

İktidarları döneminde Fon'a devredilen banka olmadığını belirten Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Biz naylon bankalar üretmedik. Biz bakkal dükkanı açar gibi banka açmak isteyenlere fırsat vermedik. Onun için de dönemimizde bir tane banka fona devredilmedi. Ama bizden önceki DSP, MHP, ANAP döneminde 21 banka fona devredildi, müflis banklardı bunlar. Bunlar benim vatandaşımın parasını alarak, ama onlara da yüksek faizler sunmak suretiyle maalesef orada kendi yatırımları gerçekleştirmenin hesabıyla o paraları aldılar ve onları farklı yerlerde hiç ettiler, yok ettiler ve onların bedelini de millete ödettiler. Çünkü o parayı devlet ödedi. Bunda kimsenin hakkı yok mu?

İşte bugün açılışlar yaptık. Hep yapıyoruz. Bugün Seyrantepe Barajı'nın açılışını yaptık. 150 milyon dolarlık bir yatırım. Hamdolsun bunun yanında 4 tane daha yapılacak baraj var. Bunları da bitireceğiz. Özellikle bu yaptığımız açılışlar, ülkemize hayırlı olur.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*