Artık onlar Fenerbahçeliler

Artık onlar Fenerbahçeliler.16940
  • Giriş : 06.01.2009 / 20:40:00

Abdülkadir Kayalı ve Gökhan Emreciksin artık Fenerbahçeli...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Transfere hızlı giren Fenerbahçe Ankaragücü'nden iki genç futbolcuyu kadrosuna kattı. Abdülkadir Kayalı ve Gökhan Emreciksin artık Fenerbahçeli. Sarı-lacivertli ekip iki yeni transferi için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu Basın Odası'nda bir imza töreni düzenlendi.
Söze Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu başladı. Mosturoğlu; "Bugün iki genç futbolcuya imza attırıyoruz, onlar da artık Fenerbahçe forması giyecekler, başarımız için ter dökecekler. Her ikisini de sezon başından beri takip ediyorduk, kısmet bugün transfer etmekmiş. Her ikisiyle de 4,5'ar yıllık sözleşme imzaladık. Her ikisi de çok yetenekli futbolcular, ilerleyen yıllarda milli takımımıza da büyük katkı sağlayacaklarına inanıyorum. Yaklaşık yarım sezondur aileleriyle de görüşüyorduk, onların da bu transferlerde büyük payı var. Gökhan Emreceksin bize tek taraflı fesih ile geldi, Abdülkadir ile daha önce anlaşmıştık ama o da tek taraflı fesih ile geldi. Abdülkadır oynadığı tüm milli takımlarda yüksek performans gösterdiği için İngiliz kulüplerinin de O'na çok ciddi teklifleri vardı. Ama ailesi Türkiye'de kalması ve bizde yetişmesine karar verdi. Oyuncular ile maksimim 4,5 yıllık sözleşme imzalayabiliyorduk bu nedenle böyle oldu. Ben tahmin ediyorum ki Abdülkadır Fenerbahçe tarihine geçecek ve kaptanlık görevini de üstlenecektir. Abdülkadir'den uzun yıllar yararlanmayı düşünüyoruz." dedi.

Mosturoğlu ayrıca; "Teknik direktörümüz istediği oyunculardı bu isimler, biz transferi kısa vadeli olarak düşünmüyoruz. Transfer çalışmalarımız sürüyor ancak şartlar çok zor. Kulüpten yaptığımız açıklamadaki iki oyuncuyla (Sercan Yıldırım ve Özer Hurmacı) da görüşmelerimiz sürüyor." ifadelerini kullandı.

Mosturoğlu, Gaziantepsporlu futbolcu Bekir ile ilgilenip ilgilenmedikleri sorusuna, ''Çalışma yaptığımız oyuncuları açıkladık. Bunlar dışında bir çalışmamız yok, olursa paylaşırız'' yanıtını verdi.

"GÖKHAN TEŞEKKÜR ETTİ"

Gökhan Emreciksin imza töreninde; "Burda olmak çok gurur verici, bugüne kadar üzerimde emeği olanlara teşekkür ediyorum. Başta sayın Başkanımız Aziz Yıldırım ve tüm camiaya teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

"KENDİME ÇOK GÜVENİYORUM"

Diğer bir transfer Abdülkadir Kayalı ise; "Kendime çok güveniyorum, Fenerbahçe hayallerimi süsleyen bir kulüp, burada öğreneceğim çok şey var. İnşallah burda başarılı olacağım. Fenerbahçe Türkiye'nin en iyi kulüplerinden biri burda oynamaya geldim. Ama herkes sabretmesini bilecek, benim üzerime düşen tek şey çalışmak ve sabretmek. Fırsat verildiği takdirde elimden geleni yapacağım." ifadelerini kullandı.

SPORX

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*