Artık polisler üniversiteli

  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Üniversite mezunlarına polis olma yolunun açılmasının ardından İzmir'deki Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü, üçüncü dönem üniversiteli polislerini mezun etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bu rakamla hükümetin 10 bin üniversite mezunu polis projesi gerçekleşmiş oldu. Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Şahintürk, yeni hedefin 5 bin 500 üniversite mezunu genci polis yapmak olduğunu söyledi.

Mezuniyet töreninde konuşan İzmir Valisi Oğuz Kağan Köksal ise mezun olan 227 gencin polis teşkilatına katılarak milletin huzur ve güvenini sağlayacak çalışmalar yapacağını söyledi. Genç polislerin ülkenin bölünmez bütünlüğü ve cumhuriyetin sonsuza kadar yaşatılması yönünde çalışacağını aktaran Vali Köksal, "Kanunlardan aldığınız hak ve görevlerinizle mazlumların sığınacağı birer liman, kanun tanımazların da korkulu rüyası olacaksanız. Siz devletin görünen yüzüsünüz." dedi.

Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Şahintürk de polis teşkilatının halkın huzur ve mutluluğu için vefakarca çalıştığını söyledi.

Türkiye genelinde 9 tane polis meslek yüksekokulunun polis meslek eğitim merkezine dönüştürüldüğünü ifade eden Şahintürk, "Üçüncü dönem sonunda hedeflenen 10 bin üniversiteli polis mezun olmuştur. Dördüncü ve beşinci dönemler sonunda 5 bin 500 polisin daha teşkilata katılması hedeflenmektedir." şeklinde konuştu.

Dahasonra üçüncü dönem birincisi İbrahim Şahin adlı öğrenci, yaş kütüğüne plaket çaktı. Şahin, Türk polis teşkilatının modern imajını yükseltmek için yola çıktıklarını kaydetti.

Şahin'in mezuniyet belgesini Vali Köksal verirken ikinci İdris Gündüz Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, üçüncü Ömer Cengiz Doğan Bornova Kaymakamı Mustafa Dündar'ın elinden aldı. İlk 10'a giren öğrencilere hediyeler verilmesinin ardından geçit töreni yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious