'Artık söylenecek sözlerin bir anlamı yok'

'Artık söylenecek sözlerin bir anlamı yok'.13943
  • Giriş : 21.10.2007 / 13:09:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Hakkari'de 15 askerin şehit edilmesiyle ilgili olarak, "Artık söylenecek sözlerin bir anlam taşımadığını düşünüyorum, elleri kırılsın. Artık tedbirlerimiz daha keskin olacaktır" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de kapsayan Anayasa değişiklik paketi için yapılan referandumda oyunu kullanmak için baba evinin hemen yanındaki Yıldırım İlköğretim Okuluna gelen Bakan Faruk Çelik, gazetecilerin Yüksekova'da askeri birliğe düzenlenen saldırıyla ilgili sert konuştu. Çelik, "Elleri kırılsın diyorum ben. Yine milletimizin güzel ve anlamlı gününü zehir ettiler. Öyle tahmin ediyorum ki son gelişen olaylar, tezkere olayları çerçevesinde, umarım bir provokasyon filan, başka bir amaca dönük değildir, klasik terör çatışması neticesinde olan bir hadisedir. Ama yine yüreklere kor düştü, yine analar ağlıyor, milletimiz ağlıyor, Milletimizin başı sağ olsun diyorum. Bu son gelişmeler, öyle tahmin ediyorum çok daha keskin tedbirleri uygulamamızı ortaya koyacak. Milletimizin başı sağ olsun diyorum." diye konuştu.

HALK TARTIŞMALARA ARTIK SON VERECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bugün yapılan halk oylamasıyla artık halkın tercihiyle cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir seçimde tartışmalara son verileceğini açıkladı. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilerin 'Referanduma halkın ilgisi nasıl?' sorusuna muhatap kalan Bakan Çelik; "Cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir seçimde, milletimizin bugün itibariyle artık bütün tartışmalara son vereceği beklentisi içindeyiz. Artık milletimiz buna alışsın istiyoruz. Kendi kararlarını kendisi versin. Cumhurbaşkanlığı gibi önemli bir seçimde, milletimizin bugün itibariyle artık bütün tartışmalara son vereceği beklentisi içindeyiz ve 12. Cumhurbaşkanı ile birlikte Türkiye artık cumhurbaşkanlığı tartışmalarından uzak, halkın, milletin karar verdiği, milletin başına oturttuğu cumhurla yoluna devam eder diye umut ediyoruz. Öyle bir görüntü var, beklenti var. Umarım bu konuyla ilgili milletin önüne giden fırsatı, milletimiz iyi değerlendirir ve bundan sonra millet iradesi doğrultusunda bu konuyla ilgili yürüyüşümüzü sürdürürüz. Bu milletin önüne konulan bir fırsat, bir imkan. Millete diyoruz ki 'Buyur cumhurbaşkanını sen seç.' Vatandaşımız diyorsa ki 'Hayır, ben seçmiyorum.' Vatandaş, bugün olduğu gibi parlamento seçsin görüşünü ortaya koyuyorsa bize düşen görev buna saygı duymaktır. Ondan sonra da vatandaşımızın tabi bize 'Bazı konulardaki yetkileri neden kullanamıyorum, neden bu işler oluyor, bana sorulmuyor?' gibi bir şey söyleme durumu da kalmaz. Bu da bir rahatlık meydana getirir. Ama benim vatandaşım bu konuda neyin, niçin yapıldığını çok iyi anladığını düşünüyorum. Bu propagandalara rağmen 'hayır' ihtimalinin olmayacağını düşünüyorum. Öyle umuyorum ki beklediğimiz ölçüde oy kullanılacak ve halkımız tercihini yapacaktır" dedi.

Bakan Çelik, oyunu kullandıktan sonra Bursa Valisi Nihat Canpolat, AK Parti İl Başkanı Cafer Yıldız, Emniyet Müdürü Tahsin Demir ve Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin'le birlikte Yıldırım Kaymakamlığı'nı ziyaret ederek binada incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious