Artvin'de kar 61 köy yolunu kapadı

  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

Artvin'de sabah saatlerinde başlayan ve gün boyu aralıksız devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Artvin'de kar yağışı ulaşımda aksamalara yol açıyor. Şehir merkezinde kar kalınlığı 30, üst kesimlerde ve köylerde ise 50 santimetreyi geçti. İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı sonucu Artvin merkezde 17, Ardanuç'ta 12, Şavşat'ta 26, Borçka'da 5 ve Arhavi'de 1 olmak üzere toplam 61 köy yolunun ulaşıma kapandığı belirtildi. Yetkililer kar yağışının akşama kadar sürekli yağması halinde tüm köy yollarının kapanabileceğini ifade etti.

Kar yağışı şehirlerarası ulaşımda da aksamalara yol açıyor. Hopa Cankurtaran geçidinde zaman zaman kapanan yolu, Karayolları ekipleri açmaya çalışıyor. Cankurtaran geçidinde zincirsiz araçların geçmesine izin verilmiyor.

Kar yağışı enerji nakil hatlarında da aksamalara yol açıyor. Artvin merkezde 1 köyle haberleşme sağlanamazken, 1 köye de enerji verilemiyor.

Şehir merkezinde ufak hasarlı kazalar meydana geldi. Şehir merkezine zincirsiz araçların girişlerine izin verilmiyor. Yola hazırlıksız çıkan bazı şoförler ise, yol ortasında araçlarının lastiklerine zincir takmak zorunda kaldı.

Artvin Belediye Başkanlığı da vatandaşları su saatlerinin soğuktan donmaması için uyardı. Belediye vatandaşlardan su sayaçlarını sarmalarını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious