Arzu töre kurbanı mı?

  • Giriş : 15.02.2007 / 00:00:00

İzmir’de bir erkekle İstanbul’a kaçtığı iddia edilen kadın, kendisini eve geri getiren ağabeyi tarafından, 2 çocuğu ve eşi yan odadayken öldürüldü

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Evli olduğu halde başka bir erkekle İstanbul’a kaçtığı iddia edilen Arzu K., kendisini bulan ağabeyi Ö.R. (32) tarafından geri getirildiği İzmir’deki evinde, iki çocuğu ve eşi yan odadayken öldürüldü. Olay şöyle gelişti: Arzu K., dokuz yıl önce Mustafa K. (37) ile evlendi. İzmir’in Urla ilçesine bağlı Zeytinler Köyü’ne yerleşen çiftin üç çocuğu oldu. Giderek artan maddi sorunlar nedeniyle Mustafa K., en küçük çocukları E.K.’yı (1) evlatlık vermek istedi.

İzini kaybettirdi

Eşinin bu teklifine Arzu K. karşı çıktı. Ancak Mustafa K., çocukları E.K.’yı İstanbul’da yaşayan Z.B.’ye evlatlık verdi. Bunu öğrenen Arzu K. da evi terkedip izini kaybettirdi. Genç kadının ilişki yaşadığı bir erkekle İstanbul’a kaçtığı iddia edildi. Ö.R., kardeşini kısa sürede bularak evine geri getirdi. Ö.R., kardeşi Arzu K. ile eşi Mustafa K. ve diğer iki çocuğunun da olduğu sırada konuşmaya başladı. Giderek şiddetlenen tartışma üzerine kardeşini yan odaya götüren Ö.R., onu önce boğdu sonra da bıçaklayarak öldürdü. Sesleri duyan komşuların ihbarı üzerine jandarma olay yerine geldi.

Suçunu itiraf eden Ö.R. verdiği ifade de kardeşini uygunsuz davranışlar sergilediği ve evlatlık konusuna karşı çıktığı için öldürdüğünü söyledi. Mustafa K. ise cinayetle ilgisi olmadığını belirtti. Ağabey Ö.R. tutuklandı. Serbest bırakılan Mustafa K., evini boşaltırken annesiz kalan

D.K. ve H.K’yı da maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Barbaros Çocuk Köyü’ne verdi. Savcı ve jandarma, genç kızın töre cinayetine kurban gidip gitmediğinin belirlenmesi için çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious