Arzu Yanardağ dayak yemiş!

  • Giriş : 19.10.2007 / 23:33:00

Oyuncu Arzu Yanardağ, boşanma aşamasında olduğu eşi Ali Serter'in yaralama suçundan yargılandığı davada, ''müşteki'' sıfatıyla ifade verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Adalet Sarayı'na, avukatı İsmail Yılmaz ile gelerek İstanbul 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nde celse arasında ifade veren Yanardağ, boşanmak üzere olduğu eşiyle ayrı yaşadıklarını ve olay günü de eve özel eşyasını almaya gittiğini anlattı.

Telefonla ulaşamadığı için Serter'e haber vermeden eve gittiğini söyleyen Yanardağ, yanında arkadaşı Zeynep Fuldan Özaydın'ın da bulunduğunu ifade etti. Eve girdiklerinde Serter'i salonda uyurken bulduklarını ve çevresindeki şişelerden alkol aldığını düşündüğünü belirten Yanardağ, evin arka tarafındaki odada bulunan eşyasını topladığını, salondakileri almak isterken de Serter'in uyandığını söyledi.

Yanardağ, aralarında çıkan tartışmada Serter'in kendisine hakaret ve küfür ettiğini öne sürerek, ''Onu hiç bu kadar hiddetli görmemiştim. Hiddetinden korktuğum için arka odaya giderek, cep telefonumdan tanıdığım bir memur arkadaşı aramak istedim'' dedi.

Serter'in ise telefonu elinden almaya çalıştığını ve kendisini itmesi üzerine düşerek başını çarptığını söyleyen Yanardağ, arkadaşı Özaydın'ın da kendilerini ayırmaya çalışırken yaralandığını belirtti. Yanardağ, Ali Serter'in, ''annesi ve temizlikçi eve geleceği için o gün kendisinin evde bulunmasını istemediğini'' söylediğinin hatırlatılması üzerine de, eşyasını almak için defalarca telefonla aradığı Serter'in, her defasında ''değişik bahanelerle bunu engellediğini'' söyledi.

Yanardağ, bunların arasında ''annesinin geleceği'' ya da ''temizlik yapılacağı'' gibi sebeplerin bulunmadığını kaydetti. Arzu Yanardağ hakkındaki ''zorla getirme'' kararının geri alınmasına karar veren hakim, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olay

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Arzu Yanardağ'ın 1 Ekim 2006'da eşyasını almak amacıyla ayrı yaşadığı eşiyle ortak oturdukları eve gittiği anlatılıyor. Bu sırada evde olan Ali Serter ile Arzu Yanardağ arasında tartışma çıktığının ve Serter'in hakaret içeren sözler söylediğinin öne sürüldüğü iddianamede, Yanardağ'ın polise telefon etmek istediği, Serter'in de telefonu almaya çalıştığı sırada ittiği Yanardağ'ın başını çarptığı kaydediliyor. İddianamede, Ali Serter'in ''yaralama' ve ''hakaret'' suçlarından 7 ay ile 3 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious