Asansör faciası: Küçük kız asansör boşluğuna düştü

  • Giriş : 09.09.2007 / 21:14:00

Ataköy'de kata geldiğini sanarak asansöre binmeye çalışan 9 yaşındaki Hazal Güner, 9. kattan asansör boşluğuna düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir anlık dalgınlığının kurbanı olan minik Hazal, olay yerinde can verdi.

Ataköy 9. Kısım B-19 Blok'ta saat 15.00 sıralarında 9 yaşındaki Hazal Güner, ziyaretlerine gittiği 9. katta oturan arkadaşıyla birlikte aşağı inmek için asansörü çağırdı. Bu sırada asansörün kata geldiğini zanneden minik Güner, asansör kapısını açtı ve adımını boşluğa atarak, 9. kattan aşağı düştü. Kemikleri kırılan ve iç kanama geçirdiği belirtilen talihsiz Güner olay yerinde can verdi.

Arkadaşı, Güner'in düştüğünü görür görmez aşağı doğru koşarak, "Hazal öldü" diye bağırdı. Sesleri duyan apartman sakinleri, Hazal'ın annesi Endam ve Babası Metin Güner minik yavrularının cansız bedeniyle karşılaştı. Olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri çağırıldı. Olay yerinde öldüğü anlaşılan Hazal'ın bedeni yaklaşık 1.5 metre derinlikten itfaiye ekipleri tarafından çıkartıldı. Sinir krizleri geçiren anne Güner, apartman dışına çıkartılarak, komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Çocuğunun ölüp ölmediğini öğrenmek isteyen acılı anne, evladının yanına gitmek için çaba gösterdi. Şok geçirmemeleri için çocuklarının yanına bir süre yaklaştırılmayan anne ve baba Güner'e sakinleştirici iğne yapıldı.

Olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından ailesi tarafından görünmemesi için Hazal'ın bedeni, apartmanın arka kapısından çıkartıldı. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Hazal'ın arkadaşıyla birlikte 9. kata çıktığını ve ardından boşluğa düştüğünü belirten apartman komşusu Yalçın Hanoğlu, "Çocuk asansörün çağır düğmesine basmış. Asansörün geldiğini zanneden çocuk boşluğa adımı atarak, 9. kattan aşağı düşmüş" diye konuştu. Minik Hazal'ın düşmesinin üzerine yanındaki arkadaşının "Hazal düştü" diye bağırıp, yardım istediğini belirten Hanoğlu, "Biz bağırışları üzerine geldik. Şu anda savcılık delil topluyor. İncelemenin ardından sorumlular belli olacak" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious