Asayiş ekiplerinden eğlence mekanlarına baskın

Asayiş ekiplerinden eğlence mekanlarına baskın.8098
  • Giriş : 20.01.2008 / 09:51:00

İzmir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Konak'taki 6 içkili eğlence mekanına gece geç saatlerde baskın yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

6 Vergi Dairesi Başkanlığı, 4 SSK İl Müdürlüğü ve 4 İtfaiye Daire Başkanlığı personelinin katılımıyla yapılan denetimlerde, eğlence mekanları didik didik aranırken, otoparklar ve otomobillerde inceleme yapıldı. Müşteriler ve çalışanlar kimlik sorgulamasından geçirildi. Gerekli şartları yerine getirmeyen birahanelere Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Koordinasyon Müdürlüğü ve SSK İl Müdürlüğü ekipleri tarafından toplam 27 bin 366 YTL para cezası kesildi. Yapılan kimlik kontrollerinden çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

İzmir polisi tarafından kentin huzurunu sağlamaya yönelik İzmir'in Konak ilçesindeki 6 içkili eğlence mekanına önceki gün gece saatlerinde eş zamanlı olarak baskın yapıldı. 1 şube müdür yardımcısı, 1 emniyet amiri, 8 amir sınıfı personel, 9 Ahlak büro amirliği ekibi, 7 asayiş şube müdürlüğü sivil ekibi, 6 bayan polis, 13 çevik kuvvet ekibi ve 13 resmi asayiş ekibinin katılımıyla birahaneler polis ekipleri tarafından titizlikle aranırken çalışanlar ve müşteriler tek tek kimlik sorgulamasından geçirildi. Polis, suç unsuru teşkil eden maddelere ve aranan kişilere yönelik arama yaparken itifaye ekipleri işyerlerinde yangın merdiveni, yangın tüpü bulunup bulunmadığını kontrol etti. Vergi Dairesi Başkanlığı ve SSK İl Müdürlüğü ekipleri ise birahanelerde çalışan bayanların çalışma karneleri, sigortalı çalışıp çalışmadıkları ve işyerlerinin eksik evraklarının olup olmadığını kontrol etti.

Vergi Dairesi Başkanlığı Denetim Koordinasyon Müdürlüğü ekipleri gerekli şartları yerine getirmeyen 6 işyerine toplam 5 bin 66 YTL para cezası kesti. SSK İl Müdürlüğü ekipleri ise 6 işyerine sigortasız işçi çalıştırmaktan toplam 22 bin 300 YTL para cezası kesti. Birahanelere gelen 135 müşterinin kimlik sorguları yapıldı. Garson olarak çalışan 30 bayan ise durumları incelenmek üzere Basmane ve Gürçeşme Polis merkezlerine götürüldü. Yapılan kimlik kontrollerinde çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

(CİHAN)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious