Asayiş İstanbul'da esti!

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyet Müdürlüğü çıkarılan arama kararıyla Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi’ne operasyon düzenledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Evlerde yapılan aramalarda ise 5 adet ruhsatlı tabanca, 1 pombalı tüfek ile çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bulunan Asayiş Narkotik Çocuk Organize Şube müdürlükleri Çevik Kuvvet polisi ve ilçe ekiplerinden oluşan bin 500 polisin katıldığı operasyonda mahalle tamamen ablukaya alındı. Mahalleye giriş ve çıkışları kapatan polis mahalleye giren ve çıkan araçlarda da arama yaptı.

Bazı evlerin kapılarını açamayan polis, kapıları balyozlarla kırmak zorunda kaldı. Evler, özel eğitilmiş köpeklerle evler didik didik arandı.

İstanbul Emniyeti Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Tayfun Ceren yaptığı açıklamada, şahıslar üzerinde yapılan kimlik sorgulamasında geçtiğimiz yıl eylül ayında yapılan bir düğünde havaya ateş ederek 12 yaşındaki Tuğçe Ayal isimli kız çocuğunun ölümüne sebebiyet veren Serhat Uluçay ile birlikte çeşitli suçlara karışmış toplam 15 kişinin yakalanarak gözaltına alındığını söyledi. Ceren, yapılan yapılan aramalarda ayrıca 5 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet pompalı tüfek ile televizyon, VCD, müzek seti, jeneratör gibi çalıntı eşyalar ile narkotik polisi tarafından çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Bu arada aranan evlerden birisinin dış kapısına yerleştirilmiş kamera bulundu. kameranın dışarıdaki gelişmeleri içerdeki bir monitöre yansıttığı anlaşıldı.

Operasyon kapsamında kaçak elektrik kullanan evler de tespit edildi. Gözaltına alınan şahıslar İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ilgili birimlere götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious