Asfalt kar altında bekliyor

  • Giriş : 28.05.2006 / 00:00:00

Ocak ayında inen çığlardan dolayı, Çukurca ilçesinin karayolundaki bazı kısımlarda trafik geçişleri hala stabilize yoldan veriliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Karayolları yetkilileri de asfalt kısımın bozulmaması için şu anda ağır iş makinalarıyla çalışmak istemediklerini, karların grayderle temizlenecek seviyeye gelmesinin beklenildiğini söyledi.

Hakkari-Çukurca karayolunun bir kısmında, kışın inen çığlar temizlenmeyince, araçlar kış aylarında açılan sevis yolundan geçiş yapmak zorunda kalıyor. Hakkari'ye 7 kilometre uzaklıktaki Depin bölgesine çığ, Sümbül Dağı'ndan indi. Özellikle Ocak ayında inen çığlardan dolayı yolun asfalt olan kısımları metrelerce karın altında kaldı. Ancak sıcak ve yağışlı baharın yaşandığı Hakkari'de, kısa zamanda kar kütleleri eridi. Ancak asft kısımlarda kalan az miktardaki karlar temizlenmeyince, araçlar çukurlu ve çakıllı sevis yolunu kullanmak zorunda kalıyor.

Çakıllı ve çukurlu olan yoldan geçmek zorunda kalan vatandaşlar, tepkilerini dile getirerek, yolların mutlaka temizlenmesi gerektiğini söyledi. Durumdan son derece rahatsız olduğunu dile getiren Sadi Özer adlı vatandaş, yarım saatte loderle temizlenecek yolun hala açılmadığını söyleyerek, duruma tepkisini gösterdi.

Karayolları 114. Şube Şefliği'nden edinilen bilgiye göre, durumun ele alındığı, en kısa sürede Hakkari'nin bütün karayollarında bahar temizliğinin yapılacağı belirtildi. Ayrıca asfalt kısmın bozulmaması için şu anda ağır iş makinalarının kullanılmasının sakıncalı olacağı, bundan dolayı karların grayderle temizlenecek seviyeye gelmesini bekleyeceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious