Asgari ücretlilerden Türk-İş'e sitem

Asgari ücretlilerden Türk-İş'e sitem.13503
  • Giriş : 07.07.2009 / 22:35:00

Asgari Ücretliler, Türk-İş'in asgari ücret pazarlığında hassasiyet göstermediğini ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Asgari Ücretliler Derneği, Türk-İş'in, kamu kesiminde toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde uzlaşma sağlanamaması nedeniyle eylem başlattığını hatırlatarak, Türk-İş'in asgari ücret pazarlığında aynı hassasiyeti göstermediğini ifade etti.

Asgari Ücretliler Derneği Genel Başkanı Kazım Çorap, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Türk-İş Aralık 2008 de ilk kez masadan kalkarak göstermelik bir tepki vermiş, zaten hükümette bu tepkiyi ciddiye almamıştır. Türk-İş'ten istediğimiz, ya bizi kendi öz üyeleriniz gibi temsil edin yada bizi kenedi halimize bırakın” dedi.

-TÜRK-İŞ ASGARİ ÜCRETLİYİ KERHEN TEMSİL EDİYOR-

Çorap, Asgari ücretliler açlık sınırının çok altında yaşamaya her zaman mecbur bırakıldığını kaydederek, olduğunu ifade ederek, “ Temennim odur ki bizi açlık sınırının çok altındaki bu maaşla yaşamaya mahkum edenler, bir gün kendileri de o maaşla yaşamaya mahkum olsunlar. Temsilcimiz Türk-İş oldukça, asgari ücretliler açlık sınırının çok altında yaşamaya her zaman mecburdur. Türk-İş asgari ücretliyi kerhen temsil ediyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*