Aşık genç dehşet saçtı

Aşık genç dehşet saçtı.8144
  • Giriş : 08.09.2008 / 12:18:00

Mersin'de bir kişi babasının evinde silahla rehin aldığı kızın başına kurşun sıkarak ağır yaraladıktan sonra intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

19 yaşındaki genç kız kaldırıldığı Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınırken genç kızı rehin alan adam olay yerinde hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Mesudiye Mahallesi 5123 Sokak'taki Huzur Apartmanında oturan Tuğçe K. (19) sabah saatlerinde kardeşini okula bırakıp evine döndüğü sırada Gaziantep'teki Köy Hizmetlerinde daimi işçi olarak çalışan 2 çocuk babası Mehmet İkizek (35) tarafından evinin önünde başına silah dayanarak rehin alındı. Genç kızı rehin alan İkizek, apartmanın ziline bastırarak genç kızın sesini tanıttırıp kızın ailesine kapıyı açtırdı. Genç kızın başına dayadığı silahla birlikte merdivenlerden apartmana çıkan İkizek, kızın ailesinden kızı sevdiğini ve kızın kendisine verilmediği takdirde öldüreceği belirtip tehditler savurmaya başladı.

Odaya geçen İkizek, genç kızın başından silahı bırakmadı. Bunun üzerine kızın ailesi polis çağırdı. Olay yerine gelen polisler İkizek'i silahı bırakması konusunda ikna etmeye çalıştı. Her ihtimale karşı 112 Acil Servis Ekipleri de apartman önünde hazır bekletildi.

Bir süre ikna etmek için uğraşan polislere direnen İkizek, Tuğçe K.'nın başına dayadığı silahı bir anda ateşledi. Daha sonra İkizek elindeki silahı kendi kafasına sıktı. Kanlar içinde kalarak ağır yaralanan Tuğçe K. olay yerinde bekletilen 112 Acil Servis Ekiplerince Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Silah sesinden sonra genç kızın ailesi sinir krizleri geçirdi. Olay yerinde hayatını kaybeden Mehmet İkizek'in cesedi ise Mersin Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Mehmet İkizek'in daha önce genç kızı sürekli rahatsız etmesi nedeniyle ailenin Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Yetkililer olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*