Aşık: Hiçbir yere gitmem

Aşık: Hiçbir yere gitmem.8965
  • Giriş : 05.08.2007 / 17:42:00
  • Güncelleme : 05.08.2007 / 17:46:53

Galatasaray'da kadro dışı bırakılan Emre Aşık, hiçbir kulüp ile transfer görüşmesi yapmayacağını ve sözleşmesi sona erene kadar sarı-kırmızılı takımda kalacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Emre Aşık, kendi internet sitesinde yaptığı açıklamada, 1,5 yıl önce transfer olduğu Galatasaray'da sorumluluklarını iyi bir şekilde yerine getirdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Teknik ekibin isteği doğrusunda, alındığı ifade edilen bu karardan yaklaşık 1 ay kadar önce kulübümüzün 2 senelik sözleşme uzatma teklifini en ufak bir pazarlık yapmadan kabul ettim. Sezon başında eski takım arkadaşım Georghe Hagi'nin teknik direktörlüğünü yaptığı Romanya'nın Steaua Bükreş takımından transfer teklifi aldım. Maddi yönden oldukça iyi bir teklifi 'Bana iki hafta önce sözleşme imzalatan ve yeni sezon planlanmasında bana güvenerek strateji belirleyen kulübüme haksızlık etmiş olurum' diyerek reddettim. Diğer bir taraftan bu teklif konusunda duyumlar alan kulübümüzün yetkilileri böyle bir transfere onay vermeyi düşünmediklerini belirtmişlerdir. Bu gelişmeler üzerine Steaua Bükreş bir başka defans oyuncusuyla sözleşme imzalayarak transferi kapatmıştır. Bu tekliften sadece 20 gün sonra bana böyle bir kararın tebliğ edilmesini son derece yadırgadım.”

"TALİHSİZ OLAYIN ÜZÜNTÜSÜ İÇİNDEYİM"

Görev aldığı bütün takımlarda her zaman giydiği formanın hakkını vermeye çalıştığını dile getiren Emre, “Futbol kariyerimin sonuna gelirken, gönül verdiğim renkler altında böylesine talihsiz bir olayı yaşamış olmanın üzüntüsü içindeyim. Galatasaray dışında görev yaptığım takımlarda da her zaman için taşıdığım formanın hakkını vermeye, bana güvenen insanlara, tribünlerde beni bağrına basan taraftarlara layık olmaya çalıştım. O dönemde bile Galatasaraylı olduğumu herkese her zaman söyledim. Galatasaraylı Emre Aşık olarak bilinmekten her zaman onur duydum. Futbol hayatım bittikten sonra yaşadığım bu haksızlığa rağmen, bu durum hiç bir zaman değişmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Deneyimli futbolcu şunları kaydetti:
“Hakkımda alınan karar doğrultusunda hem Galatasaray Kulübü'nü sıkıntıya sokmamak, hem bana ihtiyaç duyulduğu takdirde tekrar (A) Milli Takıma hizmet verebilmek hem de Futbol yaşantımı bir futbolcuya yakışır bir şekilde sona erdirmek amacıyla bazı transfer görüşmeleri yaptım. Ama ne yazık ki bu görüşmeler ciddiye alınabilecek görüşmeler olarak nitelendirilebilecek seviyede olamamıştır. Bu noktada, bu tarihten sonra hiçbir kulüple transfer görüşmesi yapmayacağımı, sözleşmeme sona erene kadar kendi kulübümde kalacağımı, zamanı geldiğinde de futbolu çok sevdiğim sarı-kırmızılı formam üzerimdeyken bırakacağımı saygıdeğer Galatasaray camiasına ve Futbol kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious