Asıl dayağı biz yedik

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Nilgün Belgün, katıldığı festivalde sözlü ve fiziksel saldırıya uğradığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından organizatör Filiz Serger, sanatçıyı yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Nilgün Belgün, bir grup sanatçı arkadaşıyla birlikte katıldığı "Kütahya Tanıtım Günleri" etkinliği sırasında sözlü ve fiziksel saldırıya uğradığını iddia etmiş ve bu konuda Tiyatro İstanbul'da bir basın toplantısı düzenleyerek, "Etkinlik bitiminde organizatör Sami Dündar, herkesin ortasında bana Tokat attı. Üstelik beni telefonla arayarak ağza alınmayacak küfürler sarfetti. Hastaneden darp raporu alıp, kendisi hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulundum" demişti.

Etkinliği organize eden Fikir Kulübü'nün ortaklarından Filiz Senger ise, ünlü sanatçıyı yalanladı ve "Bu organizasyon içerisinde 1900 kişiyi ağırladık. Organizasyon ekibi olarak Nilgün Belgün'ün belinden rahatsız olduğu bildirildiği için İstanbul-Kütahya ulaşımını özel araçla sağladık. Bir takım aksilikler nedeniyle dönüşünde problem çıktı. 4-5 saat gecikme olacağını söyledik. Ancak Nilgün Hanım, organizasyon ekibine küfürler etmeye, sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunmaya başladı. Bunun üzerine Nilgün Hanım, otelden uzaklaştırıldı. Eğer Nilgün Hanım orada dövülüyorsa, polisi, hastanesi her şey vardı, gidip rapor alabilirdi. Aradan beş gün geçtikten sonra basın toplantısı düzenleyip suçlamalarda bulunması, bir sanatçıya yakışmıyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious