Asıl Emre'ye ırkçılık yapılıyor

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Terim. "Bugün dünyada ırkçılığın olmadığı tek ülke Türkiye’dir. Böyle bir ülkenin evladına ırkçılık yakıştırılamaz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fatih Terim, İngiltere’de ırkçılık suçlaması ile karşı karşıya kalan Emre Belözoğlu’na destek verdi. Terim bu konuda şunları söyledi: “Emre Türk Milli Takımı için önemli bir oyuncu. Bana göre Avrupa’nın en önemli oyuncularından biridir. Bugün dünya üzerinde ırkçılığın olmadığı tek ülke Türkiye’dir. Biz ırkçılığın yabancı sözcük olarak kelimesini bile zor kullanıyoruz. Kimse bize böyle isnatta bulunmaz. Ayrıca, yabancı oyuncuları bile bazen abartılı bir şekilde severiz. Böyle bir ülkenin evladına ırkçılık yakıştırılamaz. Emre, ırkçılık yapmadı, Emre’ye ırkçılık yapılıyor. Geldiği ülke, temsil ettiği ülke Türkiye ve burada ırkçılık diye en ufak bir şey yok.”

Bu arada Alman B.Z. gazetesi, Alman takımı Hertha Berlin’in Emre’yi almak için çaba harcadığını yazdı. Haberde, H.Berlin Menajeri Dieter Hoeness’in, Yıldıray ile olan anlaşmalarını uzatamamaları halinde, her türlü maliyeti göze alarak Emre’yi almak istediği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious