Asılsız bomba ihbarı 13 bin yolcuyu etkiledi

  • Giriş : 30.06.2007 / 20:16:00

Asılsız ihbar nedeniyle havaalanı yaklaşık 5 saat kapalı tutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İspanya'nın doğusundaki turistik İbiza adası havaalanında bomba olduğu yönündeki asılsız ihbar nedeniyle havaalanı yaklaşık 5 saat kapalı tutuldu.

Bask bölgesinde yayın yapan ve terör örgütü ETA'nın da saldırılarını önceden haberdar etmek için de kullandığı Gara adlı gazeteye gelen bir telefonda, saat 13.10'da İbiza havaalanında bir bombanın patlayacağı öne sürüldü.

Havaalanını boşaltan güvenlik güçleri, şüpheli bir valiz ve bir sırt çantasını robot kullanarak patlattı. Çantaların içinde patlayıcı olmadığı anlaşıldı.

Havaalanında yaşanan panik nedeniyle binlerce yolcunun koşarak havaalanından çıkmaya çalıştığı ve önlem amacıyla bölgeye çok sayıda ambulans gönderildiği ifade edildi. Yapılan kontroller sonrasında saat 16.05'te havaalanı yeniden hizmete açıldı. İhbar nedeniyle, yaklaşık 13 bin yolcunun mağdur olduğu belirtildi.

İspanya'da, 6 haziran tarihinde ateşkesi resmen sona erdiren terör örgütü ETA'nın yeni bir saldırı düzenlemesinden endişe ediliyor. ETA'nın yeniden İspanyol turizmini hedef alabileceği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious