Asılsız ihbara 1 yıl hapis!

Asılsız ihbara 1 yıl hapis! .19331
  • Giriş : 10.02.2009 / 16:16:00

Hollanda'da, Türkiye'ye hareket etmek üzere olan bir yolcu uçağının kalkışını asılsız bir ihbarla geciktiren Türk, bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Rotterdam mahkemesinde görülen davada, mahkeme heyeti, adı "Köksal K." (38) olarak verilen sanığı, genel ihbar telefonunu kötüye kullanmak, gereksiz yere uçak yolcuları ve mürettebat arasında korkuya neden olmaktan suçlu buldu.

Savcılığın bir yılı koşullu üç yıl ceza talebine karşılık, mahkeme, sanığın 6 ayını suçun tekrarı halinde çekmek üzere bir yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Köksal K, geçen ağustos ayında Rotterdam'dan Dalaman'a hareket edecek Transavia şirketine ait uçağa, kalkıştan çok kısa bir süre önce içinde terörist bulunduğu ihbarı yapmış ve teröristlerin kimler olduğunu da bildirmişti. Sıkı güvenlik önlemleri altında telefon ihbarıyla belirtilen iki kişi gözaltına alınmış ve uçakta 6 saate yakın süren aramada tehlikeli olabilecek bir maddeye rastlanmamıştı.

Daha sonra yapılan sorgulamada, Köksal K'nın "terörist" olarak tarif ettiği kişilerin eski kız arkadaşı ile kızın yeni erkek arkadaşı olduğu, bu kişilerin Türkiye'ye gitmesini engellemek için ihbarı yaptığı anlaşılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*