ASIMO, Türkiye şovunu tamamladı

ASIMO, Türkiye şovunu tamamladı.15940
  • Giriş : 13.10.2008 / 21:01:00

Honda’nın insansı robotu ASIMO, Auto Show 2008 Fuarı’nda yeni Honda Jazz’ın tanıtımı ve City’nin Avrupa prömiyerini gerçekleştirirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ASIMO fuarın ilk dört günü eklenen yeni üstün özellikleriyle gerçekleştirdiği şovlarla ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Türkiye ziyaretini çocuklarla dans ederek tamamlayan ASIMO'yu dört günlük gösterisi süresince Auto Show fuarında yaklaşık 8.000 kişi izledi.

Türkiye'ye üçüncü ziyaretini gerçekleştiren insansı robot ASIMO, fuarın ilk dört günü eklenen yeni teknolojilerini Auto Show ziyaretçilerine. Önceki ziyaretinde Türkiye Cumhuriyeti Başbakan'ı Recep Tayyip Erdoğan'la tanışan ve tokalaşan ASIMO, bu gelişinde de Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'la tokalaştı ve top oynadı.

Advanced Step in Innovative MObility (Yenilikçi Harekette ileri Adım) ifadesinin ilk harflerinden oluşan ASIMO, insanlara yardım etmek ve gelecekte bir gün yaşlılara ve engellilere evlerinde destek olmak hedefiyle tasarlandı. ASIMO aynı zamanda öğrencileri matematik ve fen çalışmaları alanında cesaretlendirmek ve teşvik etmek amacıyla da kullanılıyor. Yeni ASIMO, birlikte çalışma, karşısına çıkan kişilere geçiş sağlamak için yoldan çekilme fonksiyonu, bağımsız pil şarj fonskiyonları ve koşma gibi geliştirilen yeni teknolojileriyle gerçek yaşam ortamlarında kullanılabilecek insansı robot geliştirme konusunda Honda'yı bir adım ileri götürmeye devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*