Aşiret düğününde dolar yağdı

  • Giriş : 27.10.2007 / 16:50:00

Şanlıurfalı iş adamı ve Karahan aşireti mensubu Faruk Karahan (33) ile Didem Altıkardeş (24), muhteşem bir törenle dünya evine girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dolarların yağmur gibi yağdığı düğünde davetliler geline takı takmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Takılan takıları toplamak isteyen görevliler zor anlar yaşadı.

Şanlıurfalı iş adamı Faruk Karahan ile Didem Altıkardeş, El Ruha Otel'de düzenlenen düğün töreniyle hayatlarını birleştirdi.

Genç çiftin düğün törenine Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı ve Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Fatih Bucak, bir çok iş adamı ve aşiret reisleri katıldı. Fener alayıyla salona giren çiftin düğününde, atv'de yayınlanan 'Halkın Yıldızları' yarışmasındaki İshak, Şanlıurfalı sanatçı Faruk Tuncer ve Elazığlı sanatçı Gönül Dilan sahne aldı. Türkçe ve Kürtçe türkülerin okunduğu gecede, dolarlar havada uçtu.

Düğünün ilerleyen saatlerinde kıyılan nikahta gelin ve damadın nikah şahitliğini iş adamı Karahan aşiretinin lideri Nevzat Karahan ve Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı ve Bucak aşiretinin ileri gelen isimlerinden Fatih Bucak yaptı. Evlilik cüzdanını geline veren iş adamı Nevzat Karahan, gençlere mutluluklar diledi.

El-Ruha Otel'de gerçekleşen düğün törenin ardından davetliler, sanatçıların söylediği Kürtçe-Türkçe türküler eşliğinde halay çekti.

Bu sırada piste çıkan gelin ve damat için yağmur gibi saçılan dolarları davul ve zurnacılar toplarken zor anlar yaşadı.

Düğün sonunda havaya saçılan dolarlar daha sonra görevlilar tarafından deste haline getirilerek bir çantaya konuldu.

Yaklaşık bin davetlinin katıldığı düğünde uzun takı kuyruğu oluşturan davetliler, gelin ve damada takı takabilmek için adeta yarıştı.

Geline inci kolye, örme set takımı, Urfa akıtması, kordon, hasır bilezik gibi birçok ziynet eşyası ve para takıldı.

Davetlilere 20 koyun kesilerek hazırlanan fırında kuzu tarağı, pirinç pilavı ile şıllık tatlısı ikram edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious