Aşiret düğününde dolarlar sayılamadı

  • Giriş : 29.10.2006 / 00:00:00

ŞANLIURFA’da ‘İzol aşireti' lideri AKP Şanlıurfa Milletvekilli Zülfikar İzol’un yeğeni Serdil İzol'un düğününde dolarlar havada uçuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Serdil İzol ile Berfin Yücel’in Çamlık Düğün Salonu’ndaki düğününe amca AKP Şanlıurfa Milletvekili Zülfikar İzol, CHP Şanlıurfa Milletvekili Vedat Melik, Şanlıurfa Belediye Başkanı AKP'li Ahmet Eşref Fakıbaba ve İzol aşireti üyeleri ile yakınları katıldı. Çiftin şahitliklerini Milletvekili Vedat Melik ile Bucak aşiretinden Ahmet Ersin Bucak yaparken, nikahlarını Belediye Başkanı Fakıbaba kıydı.

Türkçe ve Kürtçe parçaların eşliğinde davetliler pistte göbek atan gelin ve damadın başlarına dolar yağdırdı. Kadın ve erkeklerin attığı dolarları toplamak için görevlendirilenlerle yere atılan paraları almak isteyen çocuklar arasında zaman zaman tartışma çıktı. Binlerce doların havaya atıldığı düğünde, toplanan paralar daha sonra saz ekibinin önünde kurulan 3 ayrı çantada toplandı. Saz ekibinin 3 görevlisi düğün boyunca çantada toplanan paraları sayarak destelemeye çalıştı.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı düğünde davetliler, çifte takı takabilmek için de uzun kuyruk oluşturdu. Mimar gelin, takıları taşımakta zorlandı.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious