Aşırı hız ölüme götürdü

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

İzmir'in Konak ilçesi Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinde içerisinde 3 kişinin bulunduğu otomobil aşırı hız nedeniyle denize uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Kaza, akşam saat 23.00 sıralarında Konak Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Mektupçu durağında meydana geldi. Konak'tan Balçova yönüne gitmekte olan Duran Turan (24) yönetimindeki 35 TAM 43 plakalı araç, aşırı hız ve dikkatsizlik nedeniyle virajı alamayarak yoldan çıktı. Yaklaşık 39 metre fren izi bulunan araç daha sonra takla atarak denize uçtu. Denizin sularına tamamen gömülen otomobilin içinden kendi çabalarıyla çıkan Gökhan Kütük (22) ve Ferhat Şekertekin (21) hafif şekilde yaralandı. Kazadan sonra arkadaşları Duran Turan'ın suya gömülen otomobilden çıkmayı başaramadığını gören Kütük ve Şekertekin, yüzerek ulaştıkları araçtan Turan'ı çıkarmayı başardı. Arkadaşları, ağır yaralı olarak otomobilden çıkardıkları Turan'ı suni teneffüs yaparak hayata döndürmeye çalıştı. Ancak olay yerine gelen sağlık görevlilerinin de tüm müdahelelerine rağmen Turan, kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Torbalı'da kuaför olarak çalışan Duran Turan'ın arkadaşları ile birlikte İzmir'e gezmek için geldiği öğrenildi. Muğla Üniversitesi öğrencisi Ferhat Şekertekin ve İzmir'de polis memuru olan Gökhan Kütük, tedavi edilmek üzere Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı. Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi. Polis, kaza ile ilgili soruşturma başlatırken denize gömülen aracın sabah denizden çıkarılabileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious