Aşırı sıcak, Kemer'de trafo patlattı

  • Giriş : 25.06.2007 / 13:09:00

TEDAŞ Kemer İşletme Şefliği binasının alt katındaki trafo, 47 dereceyi bulan hava sıcaklığı nedeniyle ısınıp gece patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde bulunan TEDAŞ Kemer İşletme Şefliği binasının alt katındaki trafo, 47 dereceyi bulan hava sıcaklığı nedeniyle ısınıp gece patladı. Turistlerin yoğun olduğu bölgede meydana gelen patlamada can kaybı olmazken, büyük panik yaşandı.

Kemer’de tatilcilerin yoğun olarak gezdikleri Atatürk Caddesi'nde yer alan TEDAŞ Kemer İşletme Şefliği binasının alt katındaki trafo, dün saat 23.00 sıralarında patladı. Patlama sonrası, TEDAŞ binasının alt katından dumanlar yükselmeye başladı. Olay yerine gelen polis, caddeyi trafiğe kapatırken, Kemer Belediyesi İtfaiye ekipleri de patlamanın ardından başlayan yangına müdahale etmek için kısa sürede TEDAŞ binasına geldi. İtfaiye ekipleri, önce elektrik iletim hattının kesilmesini bekledi. Ardından, söndürme çalışmalarına başlayan itfaiye ekipleri, aydınlatma sağlamak için üçlü priz kullandı. Çevrede bulunan turistlerin ve esnafın şaşkın bakışları arasında yapılan çalışmalar sırasında, emniyet güçleri oluşabilecek bir başka patlama ihtimaline karşı vatandaşları ve turistleri çevreden uzaklaştırdı. Trafonun kapısı balyozla kırılırken, yangına müdahale eden itfaiye ekipleri de gaz maskeleri taktı. Ekipler, patlama sonrası başlayan yangını kısa sürede söndürdü. Bölgede büyük paniğe neden olan patlamada can kaybı yaşanmazken, büyük hasar meydana geldi.

SICAKTAN PATLADI

TEDAŞ Kemer İşletme Şefi Metin Kesici, 47 dereceye ulaşan hava sıcaklığı nedeniyle trafonun iyice ısındığını ve patladığını söyledi. Meydana gelen hasarın yaklaşık 30 bin YTL olduğunu söyleyen Kesici, yangında trafonun yanında bulunan bazı dosyaların da kül olduğunu belirtti.

Söndürme çalışmalarının tamamlanmasının ardından TEDAŞ çalışanları tarafından trafodan geriye kalan parçalar ve idare odasındaki malzemeler dışarıya çıkarıldı.

Patlama ve yangın nedeniyle Atatürk Caddesi'nin bir bölümüne ve Akdeniz Caddesi'ne bir süre elektrik verilemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious