Aşırı sıcaklar ne zaman bitecek?

Aşırı sıcaklar ne zaman bitecek?.11558
  • Giriş : 07.08.2017 / 09:50:00

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları vatandaşları bunalttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Kavurucu sıcaklar vatandaşlara zor günler yaşatıyor. İstanbul'da devam eden aşırı sıcakların yeni haftada 34-35 derecelerde seyretmesi bekleniyor.

Son tahminlere göre, bugün İstanbul'da sıcaklık 24 ila 35 derece  arasında seyredecek. Hissedilen sıcaklık ise öğle saatlerinden itibaren 40  dereceyi bulacak.

Bugün kendisini gösterecek sıcak hava, etkisini hafta sonuna kadar  devam ettirecek.

Kentte yarından itibaren sıcaklık bulunduğu seviyeleri korurken,  rüzgar da saatte 27 kilometre hızla esecek. Buna göre yarın sıcaklık en düşük 23,  en yüksek ise 35 derece olacak.

Çarşamba günü bu durumda fazla değişiklik beklenmezken, az bulutlu bir  havada sıcaklığın en düşük 24, en yüksek ise 34 dereceyi bulacağı tahmin  ediliyor.

Perşembe günü az bulutlu hava seyrini devam ettirirken, rüzgar  şiddetini artıracak. Bu bağlamda sıcaklığın perşembe günü en düşük 24, en yüksek  ise 35 derece olması öngörülüyor.

Hafta içinin son gününde İstanbul'da az bulutlu hava devam ederken,  rüzgarın hızı saatte 26 kilometreyi bulacak. Cuma günü beklenen en düşük sıcaklık  24 dereceyken, gün içinde sıcaklığın 35 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*