Aşırı yağış Kastamonu'da 2 can aldı

Aşırı yağış Kastamonu'da 2 can aldı.10325
  • Giriş : 08.06.2007 / 19:33:00

Türkiye genelinde etkili olan aşırı yağışlar, Kastamonu'da 2 kişinin ölümüne neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Evinin bodrum katında mahsur kalan bir kişi, boğularak hayatını kaybetti. Bölgede yıldırım düşmesi sonucu da 2 kişi de yaralandı.

Taşköprü ilçesinde etkili olan sağanak yağış ve dolu nedeniyle, çok sayıda ev su altında kaldı.

Bodrum kattaki evinde mahsur kalan Salih Vural hayatını kaybetti.

Kapaklı köyünde, hayvan otlatırken düşen yıldırımdan yaralanan iki kişi ise Taşköprü Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yıldırım düşen bölgeye yaklaşık 25 metre uzaklıkta bulunan Anna Çam (66), olayın ardından kalp krizi geçirdi. Çam, kaldırıldığı Taşköprü Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İlçede dün akşam saatlerinde meydana gelen sel nedeniyle 50'nin üzerinde evi su bastı. Çok sayıda iş yeri ve ekili arazi de sular altında kaldı.

Yetkililer, hasar tespit çalışmalarının ardından vatandaşların zararlarının karşılanacağını kaydetti.

Kırıkkale'nin Hıdırşeyh köyünde de dolu ve yağmur sele neden oldu. Çok sayıda ev ile tarım arazisi su altında kalırken, 30 küçükbaş hayvan da telef oldu.

Meteorolojik uyarı:

Orta Karadeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun iç ve orta kesimlerinde kuvvetli rüzgarla birlikte etkili gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Bugün Amasya, Merzifon, Çorum, Tokat ve Samsun ile Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Yozgat ve Sivas çevresinde kuvvetli rüzgarlarla birlikte etkili gökgürültülü sağanak yağış etliki olacak.

Sel, su baskını, dolu ve yıldırım gibi oluşabilecek olumsuz şartlarına karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious