Aşk, akıllıyı 'deli' eder!

  • Giriş : 23.08.2006 / 00:00:00

Aşkına karşılık bulamadığı için hayata küsen İnşaat Mühendisi Mehmet Ezer, 2 yıldır sokaklarda yatıp kalkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ezer'i tanıyanlar, kavuşamadığı aşkı için akli dengesini kaybettiğini belirterek, Ezer'in acilen psikolojik tedaviye ihtiyacı olduğunu söylüyor.
Sivas merkezde 2 yıldır bir insanlık dramı yaşanıyor. İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunu olan 55 yaşındaki Mehmet Ezer, soyadının aksine karşılık bulamadığı aşkının altında ezildi. Ortaokulda aşık olduğu kızı ailesinden istetmesine rağmen sonuç alamayan Ezer, hem bu olayı unutmak hem tahsiline devam etmek için 1964 yılında İstanbul'a gitti. Burada okulunu bitirdikten sonra Tuzla'da yedek subay olarak askerliğini tamamlayan Mehmet Ezer, daha sonra İstanbul'da mesleki yaşantısına devam etti. Aralarında Müslüm Gürses ve eşi Muhterem Nur gibi ünlü sanatçılara villa inşaa eden Ezer, uzun bir süre İstanbul'da kaldıktan sonra memleketi Sivas'a döndü.

Hayatı boyunca sevdiği kızı hiç unutmayan Ezer, 2 sene zaman zarfında davranış bozuklukları sergilemeye başladı. Bir buçuk senedir normal olmayan hareketleriyle etrafındaki insanları endileşelendiren Ezer, temizlik alışkanlığından uzak, yaz-kış sokaklarda yatıp kalkıyor.

Ayrıca Ezer, psikolojisi bozulduğu için kendisine yapılan yardımları da karşılıksız bırakıyor. Sivas Belediyesi tarafından Ezer'e, bugüne kadar barınacak yer, yakacak, gıda ve giysi yardımında bulunuldu. Ancak Ezer, sağlıklı düşünemediği için tekrar sokaklara döndü. Karşılıksız kalan çocukluk aşkından dolayı hayata küsen Ezer, şu anda Tek Mezar civarındaki söğüt ağacının altında yaşam mücadelesi veriyor. Talihsiz adamın durumuna çok üzülen eski arkadaşları ise Ezer'in eski günlerine dönmesini bekliyor.

Mahalle arkadaşı Fevzi Tanyılmaz, bu güne kadar Mehmet Ezer'e her konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını ancak günü birlik yardımlardan ziyade bu kişiye devletin sahip çıkması gerektiğini söyledi. Tanyılmaz, ilgili kurumların bir an önce harekete geçerek Ezer'in psikolojik yönden tedavi edilmesinin daha doğru olacağını ifade etti. Bu yaşına kadar başka bir kadınla evlenmeyen Mehmet Ezer ise rahatsızlığını kabul ederek, hayata olan küskünlüğünü artık bitirmek istiyor. Sevdiği kızı unutamadığını söyleyen Ezer, tedavi görerek hayatında yeni bir sayfa açmak istediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious