'Aşk Tutulması' şimdi de Avrupa'da

'Aşk Tutulması' şimdi de Avrupa'da.14827
  • Giriş : 28.01.2009 / 10:53:00

Dünya’nın her yerinde geçerli tek bir dil vardır: aşk…Tims Productions & Sugarworkz ortak yapımı olan “AŞK TUTULMASI” şimdi de Avrupa’da vizyona çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

24 Ekim 2008'de Medyavizyon dağıtımıyla vizyona çıkan “AŞK TUTULMASI”, Türkiye'de yaklaşık 400.000 gişe yaptı. Film, 29 OCAK 2009 tarihinde ise Maximum Film dağıtımıyla Avrupa'da gösterime giriyor.

28 Ocak Perşembe tarihinde Köln Fenerbahçeliler Derneği ile birlikte düzenlenen gecede ise “AŞK TUTULMASI” nın Avrupa galası gerçekleştiriliyor. Almanya'nın Köln kentindeki Cinedom sinemalarında yapılacak olan galaya yönetmen ve oyuncuların yanı sıra Christoph Daum, Toni Schumacher ve Ümit Özat gibi Fenerbahçe'ye hizmet etmiş ünlü Futbol adamlarının da katılması bekleniyor.

29 Ocak 2009 tarihinde Avrupa'ya merhaba diyecek olan “AŞK TUTULMASI” aynı anda Almanya, Hollanda ve Belçika sinemalarında gösterime giriyor. Film daha sonra İsviçre, Avusturya, Fransa ve Damimarka'da da izleyicilerle buluşacak.

Senaryo Murat Şeker ve Selami Genli tarafından yazıldı. Filmin müzikleri Serhat Ersöz'e ait. Yönetmen Murat Şeker, Türk işi Romantik – Komedi tarzındaki “AŞK TUTULMASI” isimli yeni filminde aşk, sadakat, samimiyet, rekabet, tutku ve batıl inanç temalarını en eğlenceli haliyle ele alıyor.

“AŞK TUTULMASI”'nın başrollerini “Elveda Rumeli” ile çıkış yapan Tolgahan Sayışman(Uğur) ve “Yaprak Dökümü” dizisinin başarılı ismi Fahriye Evcen(Pınar) üstlendi. Sevilen oyuncular “AŞK TUTULMASI” isimli filmle sinemaseverlerin büyük beğenisini topladılar.

“2 Süper Film Birden ve Plajda”'nın ardından üçüncü filminin çekimlerine başlayan Murat Şeker, 2 Süper Film Birden'den sonra ikinci kez hem yapımcı hem de yönetmenliğe soyundu..

Yurtdışında Emir Kusturica başta olmak üzere Hal Hartley ve Fatih Akın gibi birçok yönetmenle çalışan Tim Seyfi, “En Son Babalar Duyar” dizisiyle isminden söz ettiren Ali Erkazan, başarılı sanatçılar Suzan Aksoy, Ayten Uncuoğlu, Murat Akkoyunlu ve Yasemin Öztürk ise filmin diğer oyuncuları.

Feridun Düzağaç ve Rahşan Gülşan gösterdikleri performanslarla filme renk kattılar. Ayrıca 35 mm kamera ile çekilen filmde 500 figuran rol aldı.

Konusu

Uğur 30' lu yaşlarında, kendi halinde, mevzu Futbol olduğunda on kaplan gücünde, mahallenin abisi, tribünün delisi, totemlerin mucidi, kızların gözdesi, annesinin bi tanesi, biricik kız kardeşinin tek güvencesi, ilacın mümessili, tatlı dilli, güler yüzlü genç bir adam... Annesi mürüvvet görmek ister, Uğur babasının ölümünden sonra kadınları yasaklamış kendine tek tabanca gezer...

Pınar 25 yaşında, güzeller güzeli, annesinin incisi, babasının gözdesi, kariyer sevdalısı, astım hastası, aslında çeker aşk acısı...

İki gönül birleşince aşk olur... Çekemeyenler hırsından yanar kül olur... Uğur gönlünü bölmüş ikiye, biri Pınar' a biri Futbol'a... İki aşk arasında geçmez hayat, seçmezsen birini olursun nakavt...

Annesiyle babasıyla, iyisiyle kötüsüyle, esnafıyla, kankasıyla, acısıyla tatlısıyla, romantizmin komedisi, ailenizin filmi...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*