‘Aşk tuzağı' şebekesi tutuklandı

  • Giriş : 13.04.2007 / 00:00:00

Denizli'de işadamları, bankacı ve zenginlere ‘aşk tuzağı’ kurdukları öne sürülen 1'i üniversite öğrencisi kız 5 üyesi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şebekenin üniversite öğrencisi üyesi 21 yaşındaki Ayşegül Yıldız'ın, birlikte olmak için zengin kişileri eve çağırdığı, bu sırada ortaya çıkan diğer zanlıların, baskı ve şiddet uygulayarak bu kişileri gasp ettikleri belirlendi. Şebekenin bir bankanın şube müdürü, bazı işadamları ve bir serbest muhasebeciyi seks tuzağına düşürdükleri iddia edildi.
Olay, muhasebeci 40 yaşındaki O.B.'nin 1 ay önce jandarmaya başvurmasıyla ortaya çıktı. Muhasebeci O.B., kendisinden burs isteyen bir kız öğrencinin durumunu incelemek üzere evine evine gittiğini, ancak tuzağa düşürüldüğünü iddia eddi. O.B., evde Yılmaz Kaya ve adlarını bilmediği üç kişinin el ve ayaklarını bağlayarak, kredi kartlarından yaklaşık 10 bin YTL para çektiğini anlattı. Jandarma muhasebeci O.B.'nin şikayeti üzerine 35 yaşındaki Yılmaz Kaya'yı gözaltına aldı.
Jandarmanın aradığı Pamukkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Ayşegül Yıldız ve suça karıştıkları tespit edilen 29 yaşındaki Mustafa Çakır, 38 yaşındaki Gürkan Uzunbay ve 50 yaşındaki Feridun Bulgurlu da 2 hafta önce yakalandı. Gözaltına alınan üniversitesi öğrencisi Yıldız, zengin kişileri tuzağa düşürerek paralarını gasp ettiklerini itiraf etti. Mahkemeye sevkedilen üniversitesi öğrencisi Yıldız ile Yılmaz Kaya, Gürkan Uzunbay, Mustafa Çakır ve evsahibi Feridun Bulgurlu tutuklandı.

BANKACI, SİYASETÇİ VE İŞADAMI
Yapılan araştırmada şebekenin, bir bankanın şube müdürünü, bir siyasi partinin eski ilçe başkanını ve bazı işadamlarını tuzağa düşürdükleri ortaya çıktı. Şebeke üyesi olan üniversite öğrencisi Ayşegül Yıldız'ın, zengin ve mevki sahibi kişilerle çeşitli ortamlarda tanışıp, yakınlık kurduğu, daha sonra birlikte olmak üzere İncilipınar Mahallesi'nde bir eve çağırdığı, bu sırada Yılmaz Kaya, Gürkan Uzunbay, Mustafa Çakır ve ev sahibi Feridun Bulgurlu'nun evin bir odasına saklandıkları, üniversite öğrencisi ile tuzağa düşürdüğü kişi evde yakınlaştıkları sırada odada saklanan kişilerin ortaya çıktığı anlaşıldı. Üniversite öğrencisi genç kızın akrabaları olduklarını söyleyen şebeke üyelerinin, tuzağa düşürülen kişiyi döverek ve tehdit ederek paralarını gasp ettikleri kaydedildi.
Tuzağa düşerek paraları gasp edilen çok sayıda kişinin tanınmış kişiler oldukları için şikayetçi olmadığı da belirtildi. Aşk tuzağı şebekesinden şimdiye kadar bir bankanın şube müdürü M.Ö., işadamı U.T. ve serbest muhasebeci O.B. şikayetçi oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious