Aşk yalnızca insanlara özgü bir duygu değil

Aşk yalnızca insanlara özgü bir duygu değil.14699
  • Giriş : 17.04.2008 / 21:19:00

Her aşk filminde olduğu gibi başrollerde yine bir kadın ve bir erkek ve tabii tam kavuşacaklarını düşündüğümüz sırada sevenlerin arasına giren biri var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sevdiğine varlığını hissetirmek isteyen erkek en güzel görüntüsüyle kadının karşısına çıkıp bütün romantikliği ile ona aşkını ilan eder; tüm isteği sevdiğini bir an önce kollarına alıp mutluluğa ermektir, ama gel gör ki kadın erkeğin kendisini gerçekten sevdiğine inanmadan kendini ona teslim etmeyecektir.

Yani erkeğimizin işi çok zordur, hele ki kadının etrafında onu isteyen başkalarının da olması işini hiç kolaylaştırmayacaktır. Buna rağmen kahramanımızın vazgeçmeye hiç niyeti yoktur, gerekirse aşkı uğruna ölmeye hazırdır.

Çayırın Sakinleri ve Kuşlar Kanatlı Uygarlık’ın izinden giden"Aşıklar" (Les Animaux Amoureux) isimli belgesel filmi, doğanın mucizelerine doğru mükemmel görüntülerle donatılmış bir yolculuğa çıkıyor.

Kuşlar Kanatlı Uygarlık’ın görüntü yönetmenliğini de yapan Laurent Charbonnier’nin yönettiği film, görkemli görüntüler eşliğinde hayvan krallığında icra edilen baştan çıkarma sanatının zarafetini gözler önüne seriyor.Birbirlerine kur yapan hayvanların beklenmedik incelikte ve bir o kadar hünerli, cüretkâr ve kararlı örneklerine Philip Glass’ın müzikleri eşlik ediyor.

Beş kıtada 500 günde çekilen Âşıklar, aşkın insanlara has bir duygu olmadığını bir kere daha hatırlatıyor.

Film 18 Nisan 2008 cuma günü gösterime girecek.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious