Asker arkadaşını öldürdü

  • Giriş : 29.11.2006 / 00:00:00

Konya'da, askerliğini yapan Çetin Güler (20), tertibi Mehmet Bilen (20) tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre 86/1 tertip olarak Konya'nın Meram ilçesindeki 56'ncı Bakım Merkez Komutanlığı General İshak Avni Akdağ Kışlası'nda askerliğini yapan Çetin Güler, yaklaşık 1 ay önce tertibi Hatay doğumlu Mehmet Bilen (20) ile bilinmeyen bir nedenle tartıştı. 9 aylık asker olan Güler, 2 gün önce Bilen tarafından "seninle bir şey konuşacağım" diyerek birlik içindeki kullanılmayan bir bölüme götürüldü.

Burada da tartışmanın büyümesi üzerine Bilen, mutfaktan aldığı bıçakla Güler'i karnının 3 yerinden ve boğazından bıçakladı. Güler ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmak istenirken yolda yaşamını yitirdi. Olay sonrasında suç aletiybe birlikte yakalan Bilen, tutuklanarak askeri cezaevine gönderildi. Olayın askeri birlik kanalıyla Gülen'in Sivas'ta oturan ailesine bildirildi. Sivas'a getirilen Gülen'in naaşı, bugün öğle namazına mütaakip Ulucami'de kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze törenine Garnizon Komutanı Fahri Erenel ile askerin yakınları ve arkadaşları katıldı. Hacı Mehmet Sabancı Lisesi'nde hizmetli olarak çalışan baba Celalettin Güler, olayı duyar duymaz yıkıldıklarını söyledi. "Oğlum şehit olarak değil de arkadaşı tarafından bıçaklanarak geldiği için daha çok üzülüyorum." diyen acılı baba Güler, "Oğlum kendi halinde zararsız bir gençti. 9 ay önce büyük umutlarla asker etti fakat cenazesi geldi. Teröre karşı çarpışırken şehit düşerek ölmediği içinse acımız daha büyük." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious